[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۷
  • دوره جدید

برگزاری نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس در شهر جدید صدرا، روزنامه شیراز نوین

نخستین جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهروندان شهر جدید صدرا برگزار می‌شود.
شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید، با رویکرد توجه به مسائل و موضوعات اجتماعی شهروندان، اقدام به برگزاری نخستین جشنواره عکس و فیلم کوتاه شهرهای جدید (با استفاده از موبایل و یا دوربین فیلمبرداری) با عنوان «شهر جدید من» با مشارکت هنرمندان و علاقمندان ساکن در شهرهای جدید می‌کند.
به گزارش روابط عمومی‌ شرکت عمران شهر جدید صدرا، خلیل حاجی‌پور مدیرعامل این شرکت درخصوص برگزاری جشنواره فوق گفت: جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهروندان شهر صدرا با هدف توجه به مسائل و موضوعات اجتماعی شهروندان شهرهای جدید و مستندسازی زندگی اجتماعی جاری در این شهرها بصورت یکپارچه جهت ساکنان کلیه شهرهای جدید کشور برگزار می‌شود.
وی ضمن تأکید بر اهمیت ایجاد حس تعلق خاطر به مکان و بالا بردن سطح مشارکت شهروندان در راستای حل مشکلات اجتماعی گفت: این جشنواره اهداف مهمی ‌را دنبال می‌کند که از آن میان می‌توان به ارتقای سطح بصری شهروندان، کشف فضاها و مکان‌های عمومی‌ شهر، توجه به نقش موضوعات هنری و فرهنگی در هویت‌بخشی شهری و حساس‌سازی شهروندان به فضای زیستشان اشاره کرد.
حاجی‌پور ضمن اشاره به محورهای این جشنواره افزود: آثار ارسالی می‌بایست با موضوع کودکان و سالمندان، محیط زیست و فضای سبز، کسب و کار و اشتغال، معماری و زیبائی‌های شهری، زندگی شبانه، آسیب‌های اجتماعی و اوقات فراغت در شهر جدید صدرا باشد که به آثار برگزیده براساس نظر کمیته مرکزی داوران جشنواره لوح تقدیر و هدایای نقدی برای بخش فیلم کوتاه از 40 میلیون ریال تا 4 میلیون ریال و برای بخش عکس از 10 میلیون ریال تا 1 میلیون ریال اهدا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: از آثار برگزیده این جشنواره طی مراسمی‌ با حضور هنرمندان، شهروندان و مسئولان استانی به همراه اکران فیلم‌های برگزیده، تقدیر بعمل خواهد آمد و همچنین تعدادی از بهترین تولیدات نیز توسط شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید طی مراسمی ‌با حضور میهمانان عالی‌رتبه هنری و فرهنگی، شخصیت‌ها و بازیگران مطرح سینما و تئاتر و اصحاب رسانه با حضور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در سینمای شهر جدید پردیس مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا ضمن قدردانی از تلاش همکاران اجرایی این جشنواره در استان فارس و شهر جدید صدرا گفت: جشنواره فیلم کوتاه و عکس شهروندان صدرا با همکاری بخش‌های مختلف همچون شهرداری و شورای اسلامی‌ شهر صدرا، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌فارس و حوزه هنری فارس برگزار می‌شود.
گفتنی است آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره تاریخ 21 تیرماه 97 اعلام شده است که علاقمندان با تماس یا مراجعه به روابط عمومی ‌این شرکت می‌توانند جهت ثبت نام اقدام کنند؛ همچنین اضافه می‌شود متقاضیان می‌بایست آثار خود را تا تاریخ 15شهریورماه به این شرکت تحویل دهند. جزئیات بیشتر شرایط شرکت در این جشنواره در سایت شرکت عمران صدرا به آدرس: sadra-ntoir.gov.ir آورده شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی