[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

فرماندار مرودشت: توجه به معیشت روستاییان ضروری است ، روزنامه شیراز نوین

رهام پیکری فرماندار شهرستان مرودشت به اتفاق جمعی از مدیران این شهرستان از طرح‌های توسعه روستایی و محرومیت‌زدایی در این شهرستان بازدید کردند. فرماندار مرودشت با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن در زمینه محرومیت‌زدایی بیان کرد: توجه به معیشت روستاییان در کنار توسعه روستایی ضرورت دارد.
به گزارش روابط عمومی‌ بنیاد مسکن استان فارس، رهام پیکری در این برنامه بازدید به همراه مهندس روستا بخشدار سیدان و مهندس عظیمی‌ مدیر بنیاد مسکن شهرستان باحضور در بخش سیدان از پروژه‌های عمرانی در حال اجرای روستاهای کره‌ای و حسن‌‌آباد سنجرلو این بخش بازدید بعمل آوردند. فرماندار مرودشت ضمن بازدید از روستاهای یادشده و گفتگو با اهالی روستاها، از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این بخش قرار گرفت.
پیکری با بیان اینکه روستاها کانون کار و تلاش و تأمین معیشت است گفت: بسیاری از روستاهای بخش سیدان قابلیت توسعه گردشگری روستایی دارند، جلوه‌های طبیعت  بدیع و کم‌نظیر در این مناطق می‌تواند منشأ تأمین درآمد برای روستاییان باشد و باید از همه ظرفیت‌های قانونی برای توسعه گردشگری روستایی در این مناطق بهره برد. فرماندار مرودشت اضافه کرد: تداوم خشکسالی و کم‌بارشی موجب شده است تا بخش سیدان و دیگر مناطق شهرستان مرودشت که کانون توسعه کشاورزی و باغداری در استان فارس بوده است اکنون تحت تأثیر قرار گیرد و معیشت کشاورزان دچار مشکل شود، کاهش سطوح درآمدی در این مناطق می‌تواند به افزایش مهاجرت و خالی شدن روستاها از سکنه بینجامد.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان مرودشت نیز با بیان اینکه بخش سیدان و روستاهای کره‌ای و حسن‌آباد سنجرلو از مناطق اولویت‌دار استان فارس برای توسعه روستایی است  گزارشی از توسعه روستایی در این شهرستان ارائه کرد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی