[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

صبح ناشتا بدنتان را اینگونه شگفت‌زده کنید، روزنامه شیراز نوین

آب نارگیل نوشیدنی است که این روزها زیاد از خواص و توصیه به مصرف آن صحبت می‌شود. تولید کننده‌ها هم دست به کار شده‌اند و فرآورده‌هایی را تولید کرده‌اند تا هر موقع از سال بتوان به آن دسترسی داشت. اگر فصل نارگیل باشد چه بهتر که از تازه آن استفاده کنیم و در مواقعی که دسترسی به تازه‌اش نداریم، کمی به سراغ محصولات موجود در بازار برویم.
به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً آب نارگیل را به دلیل فواید زیر، صبح ناشتا میل کنید. 
آب‌رسانی بدن
بدن برای انجام فعالیت‌های حیاتی به الکترولیت نیاز دارد تا ضربان قلب منظم شود و تبادل مواد بین سلول‌ها و محیط اطراف به بهترین شکل انجام گیرد. تبادلی که باعث خروج مواد سمی و مضر از سلول‌ها شده و مواد غذایی را به آنها می‌رساند. آب نارگیل به عنوان تنظیم کننده الکترولیت‌ها و pH خون عمل می کند.
پتاسیم
بدن به طور متوسط روزانه به ۳۰۰۰میلی‌گرم پتاسیم (potassium) نیاز دارد. با خوردن یک فنجان آب نارگیل به راحتی ۶۰۰میلی‌گرم از این نیاز به بدن می‌رسد. درست مثل این که یک موز بزرگ میل کرده باشید. یک موز متوسط حدود ۵۰۰میلی‌‌گرم پتاسیم دارد.
نشاط
یکی دیگر از خواص آب نارگیل رفع خستگی بعد از یک شب زنده‌داری و بی‌خوابی است. اگر خیلی سرحال نیستید یا شب قبل میهمانی بوده‌اید می‌توانید صبح ناشتا با نوشیدن یک فنجان آب نارگیل (Coconut juice)سرحال شوید.
انرژی
این آب درست مثل یک نوشابه انرژی‌زا عمل می‌کند. نوشابه‌های انرژی‌زا به دلیل وجود شکر بهتر است از رژیم غذایی حذف شود. به جای آن می‌توانید از آب نارگیل استفاده کنید. همچنین باعث می‌شود تمرکز مغز هم بیشتر شود.
چرا با کافئین؟
کافئین موجود در قهوه باعث رفع خستگی و افزایش سطح انرژی بدن می‌شود. ولی مشکل کافئین آن جاست که بدن را دهیدراته می‌کند. بنابراین اگر کمی آب نارگیل را همراه با قهوه خود بنوشید، هم طعم جدیدی به آن داده‌اید و هم اثرات منفی دهیدراته کردن کافئین را از بین برده اید.
از آن جا که آب نارگیل حالت اسیدی بسیار کمی دارد، به راحتی می توانید آن را صبح ناشتا روی معده خالی میل کنید. با این کار از فواید آن یک جا استفاده می کنید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی