[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

انتقاد شهردار شیراز به دریافت عوارض گمرکی از تجهیزات آتش‌نشانی، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز به دریافت عوارض گمرکی از تجهیزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی انتقاد و این سؤال را مطرح کرد که چرا وقتی برخی کالاهای غیرضروری از پرداخت عوارض گمرکی معاف است؛ لوازم و تجهیزاتی که با جان و مال انسان‌ها ارتباط دارد باید با سخت‌ترین قوانین برای ورود به کشور مواجه باشد؟!
مهندس علیرضا پاک‌فطرت در حاشیه بازدید از امکانات و تجهیزات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز به خبرنگاران گفت: زمانی با تحریم دست و پنجه نرم می‌کردیم که اقتصاد مقاومتی راهگشا بود و بسیاری تجهیزات در داخل تولید شد؛ اما امروز که مشکل کمی مرتفع شده باید برای خرید تجهیزات گمرکی پرداخت کنیم یا آنچه می‌خریم را در اختیار دستگاه‌های دیگر قرار دهیم تا شامل گمرکی نشود.
شهردار شیراز تأکید کرد: معتقدیم وقتی با هزینه‌های شهر خرید می‌کنیم، تجهیزات باید در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد. او اعتقاد دارد چنین موضوعاتی باید به یک مطالبه ملی تبدیل شود تا بتوان آنها را با در نظر گرفتن تمهیدات قانونی در سطح کشور مدیریت کرد.
علیرضا پاک‌فطرت همچنین بر لزوم توجه به آموزش‌های علمی در کنار آموزش‌های عملی برای افرادی نظیر آتش‌نشانان تأکید و اضافه کرد: نیروهای آتش‌نشانی وقتی به سطح بالایی از توان می‌رسند که علاوه بر آموزش‌های فردی در حوزه توان جسمی و عملیاتی، دارای دانش ‌فنی مناسب نیز در حوزه فعالیت باشند. شهردار شیراز گفت: در موضوع بحران باید همواره نگاهی علمی به مسائل داشت؛ با محور قرار دادن دیدگاه‌های کارشناسی می‌توان به نتایج مطلوب و ملموسی دست‌یافت. او اعتقاد دارد سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز امروز و در مقایسه با سال 90 از جایگاه مناسبی به لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی برخوردار است اما نباید روند را تا رسیدن به نقطه ایدئال متوقف کرد. شهردار شیراز همچنین با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص شهید نامیدن آتش‌نشانان جان باخته در حادثه پلاسکو، ضرورت پیگیری این موضوع در خصوص آتش‌نشانان جان‌باخته در حادثه برمشور شیراز و سایر حوادثی که ممکن است در آینده رخ دهد را خواستار شد

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی