[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۲
  • دوره جدید

آب‌انبار اوز فاقد ارزش تاریخی است، روزنامه شیراز نوین

با توجه به انتشار خبری با عنوان «تخریب عجیب یک آب‌انبار در شهر اوز» روابط عمومی ‌اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس لازم می‌داند به‌منظور آگاهی و ضرورت شفاف‌سازی اذهان عمومی‌ توجه مخاطبان و خوانندگان محترم را به نکته‌هایی جلب کند. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و میراث فرهنگی استان فارس، پیرو بازدید مسئول یگان حفاظت شهرستان لارستان در مورخ 9 /4/ 97 از آب‌انبار محمد قنبر (حاجی قنبر ) در بخش اوز، طی تحقیقات به عمل آمده مشخص شد اثر مذکور چند روز قبل توسط عده‌ای از خیرین و با هماهنگی بخشداری اوز، به دلیل فرسایش و با هدف تعمیر و نوسازی بدون مکاتبه و استعلام از اداره میراث فرهنگی شهرستان تخریب شده است. بنابراین گزارش، با توجه به مسئله پیش‌آمده، طی مذاکره صورت‌گرفته با اداره اوقاف شهرستان و بخشداری اوز، مقرر شد از این پس مرمت، بازسازی و احیای کلیه آب‌انبارهای منطقه چه دارای ارزش تاریخی و شماره ثبت و چه آنهایی که فاقد ارزش تاریخی و ثبت هستند با استعلام از اداره میراث فرهنگی صورت پذیرد.
گفتنی است، آب‌انبار مذکور فاقد ارزش تاریخی بوده است و بنابه اظهارات کارشناسان میراث فرهنگی، قدمت آن متعلق به 45سال پیش است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی