[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

حدادی: در خیابان می‌پرسیدند چرا قهر کردی؟!، روزنامه شیراز نوین

سنتر تیم ملی بسکتبال ایران گفت: شاید اگر کمی ‌عصبی هستم و استرس دارم، به‌خاطر این است که هنوز با هیچ تیمی ‌قرارداد نبستم. به گزارش «ورزش سه»، حامد حدادی همچنان یکی از ستاره‌های بدون جانشین بسکتبال ایران محسوب می‌شود. این سنتر 218‌سانتی‌متری که در ماه‌های اخیر درگیر برخی حواشی و شایعات شده بود، در جریان آخرین تمرین تیم ملی قبل از سفر به قطر برای رویارویی با این تیم در چارچوب انتخابی جام جهانی صحبت‌هایی را انجام داد.
در ادامه مشروح صحبت‌های حامد حدادی درباره شرایط خودش و تیم ملی می‌خوانید. 
مقابل بهترین‌های دنیا قرار گرفتیم
اردوی خوبی را در صربستان سپری کردیم. اوایل این اردو 2بازی نسبتاً آسان با تیم‌های باشگاهی داشتیم و خودمان را برای بازی‌های سخت‌تر آماده کردیم. اولین دیداری که با صربستان برگزار کردیم، به‌خاطر اینکه آنها شناخت زیادی از ما نداشتند؛ تقریباً موفق بودیم. تا اواخر بازی پایاپای جلو رفتیم؛ اما متأسفانه شکست خوردیم. در بازی دوم که آنها از ما شناخت داشتند، از همان بازی فاصله را زیاد کردند. من هم که متأسفانه در هر 2بازی 5 خطا کردم و زودتر از پایان بازی از زمین بیرون رفتم. خودم هم کمی ‌ناآماده بودم و از طرفی مقابل یکی از بهترین تیم‌های دنیا ایستاده بودیم. در مجموع این اردو برایمان خیلی مفید بود و تا جایی که توانستیم از این فرصت استفاده کردیم. اگر با فدراسیون‌هایی چون صربستان، کرواسی و اسلوونی قرارداد ببندیم و هر‌سال بتوانیم بازیکنانی را به این کشورها بفرستیم، برای بسکتبالمان قطعاً مفید است. 
نباید مقابل قطر سورپرایز شویم
2‌بازی با قطر و قزاقستان در پیش داریم. هر مسابقه شرایط خاص خودش را دارد. شاید قطر ضعیف‌تر به نظر بیاید؛ اما چنین تیم‌هایی ممکن است ما را سورپرایز کنند. این اتفاق سال گذشته برابر عراق رخ داد و باید از تکرار آن جلوگیری کنیم. باید از همان ابتدا بازی را جدی بگیریم و اختلاف را زیاد کنیم تا به مشکل نخوریم. 
حسرت قهرمانی بازی‌های آسیایی بر دلمان مانده
بازی‌های آسیایی برای ما مهم است و باید تلاش زیادی کنیم تا به مدال طلا برسیم. 4‌سال قبل ما تا 50‌ثانیه مانده به پایان فینال قهرمان بودیم؛ اما متأسفانه با اشتباهاتی که خودمان داشتیم، قهرمانی را از دست دادیم و حسرتش برای ما باقی ماند. این‌بار باید با تمرکز بیشتری به این بازی‌ها برویم. در واقع باید خودمان را برای یک‌ماه سخت آماده کنیم که ابتدا با اردوی شبانه‌روزی آغاز می‌شود و سپس هم باید به مسابقات برویم. شاید بازیکن بعد از چند روز خسته شود؛ اما باید آن‌قدر تمرکزمان بالا باشد که تا پایان مسابقات انگیزه داشته باشیم. 
مردم می‌پرسیدند چرا قهر کردی!
اصلاً به این شایعاتی که در چند ماه اخیر درباره من بیرون آمده، توجه نکنید. این صحبت‌ها درباره قهر من درست نیست. اصلاً نمی‌دانم این شایعات از کجا درآمد! من به اردوی چین انتقاد داشتم و با هماهنگی کادرفنی به این اردو نرفتم. این باعث شد برخی بنویسند حدادی قهر کرده و وقتی من در خیابان هم راه می‌رفتم، مردم می‌پرسیدند حدادی چرا قهر کردی! من هم توضیح می‌دادم که به خدا قهر نکردم و این موضوع با هماهنگی رخ داده است. 
تا جایی که توان داشته باشم، در تیم ملی هستم
درباره اینکه چه زمانی از تیم ملی خداحافظی می‌کنم، فعلاً نمی‌خواهم حرف بزنم. همیشه تا جایی در توانم بوده، برای تیم ملی گذاشتم. با این حال برخی آسیب‌دیدگی‌ها از ناحیه آشیل، آرنج و کتف دارم که باید به آن رسیدگی کنم. وقتی به اردوی تیم ملی می‌آییم و صبح و بعدازظهر تمرین می‌کنیم، دیگر به هیچ‌کاری در زندگی نمی‌رسیم. شرایط سخت است؛ اما بازهم می‌گویم تا جایی که در توانم باشد، دینم را به تیم ملی ادا می‌کنم. من همیشه گفته‌ام به هر جایی که رسیدم، از تیم ملی است.
به خاطر قرارداد نداشتن عصبی هستم
فعلاً پیشنهادی برای سال جدید برایم نیامده است. البته از سوی 5، 6‌باشگاه صحبت‌هایی انجام شده؛ اما هیچ‌کدام رسمی ‌نشده و فعلاً که با جایی قرارداد نبستم. نمی‌توانم دروغ بگویم؛ در تیم ملی هم کمی‌ ملاحظه آسیب‌دیدگی‌ها را می‌کنم. شاید اگر کمی ‌عصبی هستم و استرس دارم، به‌خاطر این است که هنوز با هیچ تیمی ‌قرارداد نبستم. قطعاً برای تیم ملی با تمام توان بازی کردم و چیزی کم نمی‌گذارم. با این حال همیشه در این مقطع قراردادم را بسته بودم؛ اما امسال شرایط کمی ‌سخت شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی