[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

تنها اشتباه VAR؛ پنالتی ایران! ، روزنامه شیراز نوین

روزنامه تایمز خبر داد که تنها اشتباه کمک داور ویدئویی تا اینجای جام جهانی، اعلام پنالتی برای ایران بوده است. به گزارش «ورزش سه»، شب گذشته آخرین بازی از مرحله گروهی جام جهانی 2018 به پایان رسید و 16‌تیم به مرحله بعدی راه یافتند. شاید مهم‌ترین چالش این جام جهانی، کمک داور ویدئویی یا VAR بود که مناقشات مختلفی را ایجاد کرد. این تکنولوژی در سه بازی ایران نیز جنجال‌های مختلفی را ایجاد کرد که اوج آن به بازی با پرتغال رسید.
حال روزنامه تایمز که یکی از معتبرترین رسانه‌های بریتانیا محسوب می‌شود، در گزارشی به نقل از هیئت بین‌المللی IFAB موارد استفاده کمک‌داور ویدئویی و همچنین نقش آن در جام جهانی را بررسی کرده است. در این گزارش آمده است:
دو مدیر از هیئت بین‌المللی IFAB به روزنامه تایمز گفته‌اند که پس از بررسی VAR به این نتیجه رسیده‌ایم که تنها یک اشتباه در جام جهانی در این خصوص وجود داشته و آن هم اعلام پنالتی برای ایران در بازی با پرتغال بوده است. آن‌ها معتقدند که تمام تصمیمات دیگر درست بوده‌اند و از بی‌عدالتی بزرگ جلوگیری شده است. در 36‌بازی نخست، 14‌بررسی رسمی‌VAR وجود داشت و هر چند در برخی از تصمیمات اعتراض‌های مختلف و نظرات گوناگونی وجود داشت. مدیران IFAB می‌گویند که تنها داوری که از این سیستم به اشتباه استفاده کرد، انکریه کاسرس داور پاراگوئه‌ای بازی ایران در روز دوشنبه بود.
لازم به ذکر است، IFAB انجمن بین‌المللی فوتبال است و تنها نهاد دارای صلاحیت قانون‌گذاری در ورزش فوتبال می‌باشد. این هیئت از نمایندگان فیفا و ۴‌اتحادیه‌های فوتبال بریتانیا‌- اتحادیه فوتبال انگلستان، اتحادیه فوتبال اسکاتلند، اتحادیه فوتبال ولز و اتحادیه فوتبال ایرلند شمالی‌- تشکیل می‌شود. نمایندگان فیفا ۴‌حق رأی و نمایندگان هر یک از اتحادیه‌های بریتانیایی ۱‌رأی دارند. مصوبات این هیئت باید دست‌کم از ۶‌رأی مثبت برخوردار باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی