[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۲
  • دوره جدید

اختصاص هزارمیلیاردتومان منابع برای اجرای طرح‌های اضطراری آب‌رسانی، روزنامه شیراز نوین

وزیر نیرو گفت: هزار‌میلیارد‌تومان منابع، برای اجرای طرح‌های اضطراری آب‌رسانی در بیش از ۲۰۰‌شهر اختصاص داده شد.
به گزارش خبرنگار مهر، رضا اردکانیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، با بیان اینکه بارش‌های نسبتاً مناسبی در بهار رخ داد اظهار داشت: این بارش‌ها در برخی استان‌ها، تأمین نیاز کاهش کم‌بارشی پاییز و زمستان را نکرد. در برخی استان‌ها به نسبت سال گذشته تا ۷۵‌درصد کم‌‌بارشی داشتیم؛ ولی در برخی استان‌ها میزان بارش‌ها بیشتر بود.
وزیر نیرو افزود: این کاهش بارش و خشکسالی، واقعیت همیشه زندگی در ایران است. کشور به‌طور متوسط، یک‌سوم جهان بارش دارد. از گذشته یاد گرفتیم، چگونه با کم‌بارشی سازگار باشیم.
وی ادامه داد: امروز دسترسی به فناوری‌های جدید وجود دارد و ۴‌میلیارد متر مکعب پساب تولید می‌کنیم که پس از تسویه، می‌تواند از مطمئن‌ترین منابع برای بخش صنعت و کشاورزی باشد.
اردکانیان گفت: ما میلیاردها مترمکعب آب را در بخش کشاورزی مصرف می‌کنیم تا امنیت غذایی کشور را تأمین نماییم؛ ضمن اینکه با بهره‌مندی از فناوری‌های جدید و روش‌های صحیح‌تر از آنچه عمل می‌کنیم، می‌توانیم میلیون‌ها و بلکه میلیاردها مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی نموده و برای جمعیتی تا ۲‌برابر جمعیت فعلی، آب داشته باشیم.
وی تأکید کرد: آنچه مهم است دور شدن از بدمصرفی است؛ ما در شهرهای بزرگ که منابع آب کافی داریم، باید دقت کنیم آبی که باکیفیت بسیار خوب برای شرب مردم اختصاص دارد، به سایر مصارف اختصاص ندهیم و در مصرف آن در بخش بهداشت وسواس داشته باشیم.
وزیر نیرو با اشاره به ایجاد به کارگروه ملی سازگاری با کم‌آبی اظهار داشت: هزار میلیارد تومان منابع برای اجرای طرح‌های اضطراری آب‌رسانی در بیش از دویست شهر اختصاص داده شد. برای تعدادی از روستاها که نیازمند کمک هستند، منابع کافی برای آب‌رسانی فراهم شد.
وی به بخش برق اشاره کرد و گفت: مصوبه هیئت وزیران ناظر بر این است که دستگاه‌های دولتی در مقایسه با تابستان سال‌۹۶‌در بخش آب و برق به میزان قابل ملاحظه‌ای صرفه‌جویی کنند که این رفتار توسط مردم پشتیبانی خواهد شد.
اردکانیان تأکید کرد: با رفتار درست قطعاً به‌گونه‌ای عمل خواهیم کرد که دشمنان این نظام و مملکت به هوس نیفتند که در زمینه آب، اقدام به تحریک عواطف مردم در مناطق کم‌آب کنند و رژیم صهیونیستی که از دهه‌های گذشته با استفاده از روش‌های گوناگون سعی در سرقت منابع آب در کشورهای خاورمیانه و مناطق اشغالی کرده است، به هوس افتد که در موضوع آب وارد معرکه شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی