[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۳۰
  • دوره جدید

ساختمان سنای آمریکا به تصرف معترضان ترامپ درآمد، روزنامه شیراز نوین

 معترضان که اغلب آنها زن بودند، در ساختمان «هارت» سنادر واشنگتن تحصن کردند. معترضان شعار‌های «با صدای بلند بگویید»، «شفاف بگویید»، «مهاجران به اینجا خوش آمدند» سر دادند.
این تظاهرات با عنوان «زنان سرپیچی می‌کنند» برگزار شد. به گزارش آفتاب نیوز، «مازی هیرونو»، «کریستن جیلیبراند»، «جف مرکلی»، «تامی‌ داورث» و «پرامیلا جایاپال» که هرپنج نفر سناتورهای دموکرات و از مخالفان سیاست‌های مهاجرتی ترامپ هستند، با معترضان وارد گفت‌وگو شدند. معترضان پیش از آنکه راهی ساختمان سنا شوند، به «خیابان پنسیلوانیا» رفتند و مقابل هتل بین‌المللی ترامپ توقف کرده و شعار دادند: شرم، شرم، شرم. جنبش «راهپیمایی زنان» که سال 2017 و همزمان با تحلیف ریاست جمهوری ترامپ شکل گرفت، از معترضان خواسته بود که به اعتراضات خود ادامه داده و از دستگیر شدن نهراسند. سی.ان.ان گزارش داد که پلیس حدود چهل نفر از معترضان را دستگیر کرد.
قرار است روز شنبه اعتراضات گسترده‌ای در واشنگتن و سایر شهرهای آمریکا برگزار شود.
مقام‌های امنیتی و مرزی آمریکا طی هفته‌های گذشته بیش از دو هزار نفر از کودکانی را که به همراه والدین خود به طور غیر قانونی وارد این کشور شده بودند، از خانواده‌هایشان جدا کرده‌اند. این کودکان اغلب در بازداشتگاه‌ها نگهداری می‌شوند. سیاست‌های مهاجرتی ترامپ با اعتراض‌های شدیدی مواجه شد. وی در نهایت با صدور یک فرمان اجرایی اعلام کرد که این کودکان می‌توانند با خانواده‌هایشان بمانند.
بسیاری از کودکان جداشده هنوز نزد خانواده‌هایشان بازنگشته‌اند. این مهاجران اغلب اهل کشورهای السالوادور، گواتمالا و دیگر کشورهای آمریکایی لاتین هستند که از خشونت‌های داخلی و خانگی می‌گریزند. ترامپ از زمان روی کار آمدن سیاست‌های سختگیرانه‌ای در برابر مهاجران اتخاذ کرده و در پی مقابله با ورود مهاجران به آمریکاست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی