[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۰
  • دوره جدید

رشد ۳۳/۴درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سال ۹۶، روزنامه شیراز نوین

سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 33/4درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سال گذشته نسبت به سال ۱۳۹۵ خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، محمد ثابت اقلیدی  افزود: در سال ۱۳۹۵، ۴میلیون و ۹۰۱هزار و ۸۴گردشگر خارجی به کشور وارد شدند که این رقم در سال گذشته به ۵میلیون و ۱۱۳هزار و ۵۲۴نفر افزایش یافت که تراز ۲۱۲هزار و ۴۴۰نفر و رشد 33/4درصد را نشان می دهد.
او افزود: از این تعداد 75/70درصد گردشگران ورودی به کشور در سال گذشته را مرد و 23/29درصد را زن تشکیل می‌دهد و از کشورهای مختلف از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس، کشورهای آسیایی و اروپایی به ایران سفر کردند.
ثابت اقلیدی ادامه داد: عراق، آذربایجان، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، بحرین، کویت، هندوستان، چین و آلمان ۱۱کشور اول مبدأ گردشگر ورودی به کشور در سال گذشته هستند.
او تصریح کرد: ایران در سال گذشته همچنین میزبان گردشگرانی از کشورهای مختلف اروپایی بود که از آن جمله می‌توان به فرانسه، ایتالیا، هلند، انگلستان، اتریش، سوئد، اسپانیا، بلژیک، لهستان، دانمارک، یونان، جمهوری چک، پرتغال، رومانی، کرواسی و ایرلند اشاره کرد.
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در سال گذشته گردشگرانی نیز از کشورهای حوزه تمدنی از منطقه از جمله کویت، امارات، عمان، قطر، عربستان، قزاقستان و بحرین به ایران سفر کردند.
ثابت در ادامه به تفکیک ورود گردشگران از سه مرز هوایی، دریایی و زمینی اشاره کرد و افزود: بیشترین گردشگران ورودی به ایران از مرز زمینی وارد کشور شدند.
او همچنین با اشاره به آمار گردشگران خروجی از کشور گفت: در سال گذشته، ۱۰میلیون و ۵۴۲هزار و ۹۵۲نفر از کشور خارج شدند که از این تعداد ۴میلیون و ۵۷۸هزار و ۴۸نفر گردشگر زیارتی بودند و بیش از 5/2میلیون نفر از آنان در ایام اربعین حسینی به عتبات عالیات سفر کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی