[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

طرح فارس مهارت با مشارکت ٥٠مركز دولتی اجرا می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون پشتیبانی آموزش فنی حرفه‌ای استان فارس از اجرای طرح «فارس مهارت» با مشارکت و همکاری ۵۰مرکز آموزش دولتی و بیش از ۸۰۰ آموزشگاه آزاد فنی حرفه‌ای خبر داد.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، مجید زارعی سه شنبه ١٢تیر در همایش «هر دانش‌آموز یک مهارت» و افتتاحیه طرح «فارس مهارت» گفت: طی سال‌های گذشته بسته‌های مهارتی نوینی با کمک ۵۰ آموزشگاه دولتی و بیش از ۸۰۰ اموزشگاه آزاد در استان فارس اجرا شده است. 
وی با بیان اینكه گروه هدف این بسته‌های مهارتی، جوانان هستند، افزود: معتقدیم كه کسب مهارت باید پیش از تحصیلات دانشگاهی جدی گرفته شده و مد نظر باشد.
معاون پشتیبانی آموزش فنی و حرفه‌ای فارس اجرایی شدن طرح فارس مهارت را اقدامی‌ مشترک با معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس دانست و ادامه داد: طرح فارس مهارت شامل آموزش در آموزشگاه‌‎‌های آزاد فنی و حرفه‌ای با در نظرگرفتن تخفیف‌های ویژه و اعزام مربی به کانون‌ها است. 
زارعی با بیان اینكه تابستان ۹۷ آموزشگاه ‎‌های دولتی استان فارس پذیرای ۷۰۰۰ دانش‌آموز خواهند بود، گفت: ظرفیت‌ها در شهرهای داراب، لار، نیریز، آباده و جهرم همچنان باز است و علاقه‌مندان امکان ثبت نام را دارند. رئیس اداره مؤسسات آزاد فنی حرفه‌ای استان فارس نیز بیان كرد: در حال حاضر ۳۰۸ حرفه آموزشی در آموزشگاه‎های آزاد برای تحصیل علاقه‌مندان وجود دارد. 
عباسی، با بیان اینكه دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و دوم با ارائه کارنامه آخرین سال تحصیلی خود، می‌توانند از ۳۰درصد تخفیف مراکز آزاد برخوردار شوند، خاطرنشان كرد: در صورت تمایل کانون‌‎‌های آموزشی به جذب مربیان می‌توانند با کسب مجوز اقدام به جذب مربی کنند و متقاضیان از ۵۰ درصد تخفیف برخوردار شوند.
مهارت‌آموزی دانش‌آموز را از آسیب دور می‌کند
معاون پرورشی فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس نیز مهارت‌آموزی را طرحی مهم برای دور کردن دانش‌آموزان از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی دانست. 
محمد نظری با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در کشور و تأکید براینکه این مشکل خود مسبب آسیب‌های دیگری است، مدعی شد که یکی از راهکارهای پیشگیری از گرایش افراد به سمت آسیب‌هایی نظیر اعتیاد، آموزش مهارت در سنین نوجوانی است.
وی با بیان این که در بسیاری از کشور‌های جهان از دوران کودکی و نوجوانی دانش‌آموزان را با مهارت‌آموزی آشنا می‌کنند تصریح کرد: ما درحال حاضر قصد داریم با همراهی سازمان فنی حرفه‌ای طرح فارس مهارت را در استان آغاز کنیم. 
نظری ادامه داد: دانش‌آموزان با شرکت در این طرح و کسب مهارت در یک رشته، امکان ایجاد اشتغال برای خود را فراهم می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی