[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

آب شهرهای جنوبی فارس قطع نمی‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون بهره‌برداری آبفای استان فارس گفت: تعمیرات از امروز آغاز شده و نهایت ۳۰ ساعت بیشتر طول نمی‌کشد و در این مدت آب هیچ از یک شهرهایی که در مسیر قرار دارند، قطع نخواهد شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، طی 2 روز گذشته در برخی از کانال‌های مجازی شهرستان‌های جنوبی استان فارس خبری مبنی بر قطعی آب سد سلمان فارسی به مدت 3 روز منتشر شده که علت آن انجام تغییراتی در خطوط لوله سد و تعمیرات در بخش تصفیه‌خانه آن ذکر شده است.
هرچند در ادامه این خبر آمده که آب این شهرها از مخازن زیرزمینی تأمین می‌شود و مشکلی برای آبرسانی به این شهرها وجود ندارد اما خبر قطعی آب نگرانی‌ها به دنبال داشته است. 
ایوب ملکوتی، معاون بهره‌برداری آبفای استان فارس در گفت‌وگو با تسنیم در این باره توضیحاتی ارائه داده است. وی اظهار داشت: تعمیرات از امروز آغاز شده و نهایت 30 ساعت بیشتر طول نمی‌کشد و در این مدت آب هیچ از یک شهرهایی که در مسیر قرار دارند، قطع نخواهد شد. 
وی با بیان اینکه سد سلمان فارسی آب 9 شهر و 40 روستای استان فارس را تأمین می‌کند، گفت: شهرهای امام‌شهر، کارزین، خنج، فیشور، اوز، گراش، لار، خور و لطیفی به اضافه روستاهایی که در این مسیر هستند، تحت پوشش سد سلمان فارسی قرار دارند و همه شهرها به جز اوز چاه‌های آب دارند. 
معاون بهره‌برداری آبفای استان فارس با بیان اینکه این شهرها علاوه بر چاه و منابع زیرزمینی مخازن 10 تا 20 هزار مترمکعبی دارند، افزود: شهر اوز هم که چاه ندارد مخازن آب دارد و تاکنون یک ساعت نیز قطعی آب در این مناطق رخ نداده است. 
ملکوتی با بیان اینکه تاکنون گزارشی از افت فشار یا قطعی آب در این مناطق ارسال نشده است، بیان کرد: با این حال مردم مدیریت مصرف آب را در نظر داشته باشند ضمن اینکه سازمان آب نیز برای اینکه این تعمیرات هرچه سریع‌تر تمام شود، اکیپ‌های خود را افزایش داده است. 
وی درباره مزایای این تعمیرات در تصفیه‌خانه سد سلمان گفت: تاکنون آب از طریق رودخانه‌هایی که به حوزه آبگیر سد وارد می‌شدند تأمین می‌شد اما با اتمام این پروژه حجم آب خام ورودی به تصفیه‌خانه افزایش یافته و آب از پشت سد وارد می‌شود که هم ایمنی آب و هم کیفیت را افزایش می‌دهد. 
معاون بهره‌برداری آبفای استان فارس افزود: در پروسه‌های بعدی نیز آب ورودی به تصفیه‌خانه از 900 لیتر به 1400 لیتر می‌رسد و می‌توان خط دوم آبرسانی از سد به دیگر شهرها را فعال کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی