[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۸۱
  • دوره جدید

سفر رئیس‌جمهوری به اروپا دستاوردهای مهمی‌ دارد، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: سفر رئیس‌جمهوری به کشورهای سوئیس و اتریش که دارای جایگاهی مهم در اروپا و عرصه بین‌الملل هستند، دستاوردهای سیاسی و اقتصادی خوبی برای منافع ملی ایران به ارمغان خواهد آورد.
هادی پژوهش جهرمی در گفت و گو با ایرنا افزود: رئیس‌جمهوری در این سفر به تبیین و تشریح سیاست‌ها و نگاه جمهوری اسلامی‌ در رابطه با اوضاع منطقه و همچنین برجام با توجه به خروج آمریکا از این توافق بین‌المللی خواهد پرداخت. 
معاون استاندار فارس گفت: سفر رئیس‌جمهوری کمک خواهد کرد که اروپایی‌ها بتوانند در شرایط ایجادشده توسط آمریکا فارغ از تصمیم واشنگتن، درخصوص برجام به یک تصمیم واحد برسند.
پژوهش جهرمی ‌ادامه داد: موضع کشورهای اروپایی در قبال برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اثبات استقلال و عدم تبعیت و پیروی آنها از آمریکا است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: در نقطه مقابل، آمریکا و اسرائیل و متحدان منطقه‌ای آنها به دنبال ترسیم یک چهره زشت از جمهوری اسلامی ‌و معرفی کشورمان به عنوان یک کشور منزوی و حامی ‌تروریسم در منطقه هستند. 
پژوهش جهرمی ‌گفت: اعلام موضع قاطع و سیاست منطقی کشورمان در قبال تحولات منطقه و جهان توسط رئیس‌جمهوری در این سفر، تبلیغات منفی دشمنان و رسانه‌های معاند را کم‌اثر و خنثی خواهد کرد. وی اضافه کرد: امروز ضرورت دارد که جمهوری اسلامی ‌یک پویایی و تحرک در حوزه سیاست خارجی و ارتباط با کشورها در منطقه و جهان داشته باشد تا نقشه آمریکایی‌ها برای منزوی کردن ایران نقش بر آب شود.
او گفت: اروپایی‌ها باید متوجه این مسئله باشند که آمریکا می‌کوشد تا خواسته‌های خود را به آنها تحمیل کند و موضع‌گیری آنها در قبال برجام و تداوم روابطشان با جمهوری اسلامی‌ اثبات استقلال و عدم تبعیت آنها از آمریکایی‌ها است. پژوهش جهرمی، با اشاره به نقش آمریکا در شکل‌گیری و حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه و جهان به رغم شعارهای ضد تروریستی که سرمی‌دهد افزود: اروپایی‌ها باید متوجه باشند که اگر تروریسم قوت گیرد امنیت آنها دچار مخاطره خواهد شد و در مقابل حمایت آمریکا از تروریسم، جمهوری اسلامی‌ همواره در صف مقدم مبارزه با تروریسم حضور داشته است. حجت‌الاسلام والمسلیمن حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ‌ایران دوشنبه 11تیرماه به دعوت رسمی‌ رؤسای جمهور سوئیس و اتریش، نخستین سفر خود به اروپا پس از خروج آمریکا از برجام را آغاز کرد. نخستین مقصد روحانی برن بود.  روحانی درحالی عصر دوشنبه وارد سوئیس شد که استقبال رسمی ‌الن برسه،‌ رئیس‌جمهوری این کشور در فرودگاه بین‌المللی زوریخ از او، حمایت تمام‌قد اروپا از ایران را به رخ جهان کشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی