[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۴
  • دوره جدید

شمارش معکوس انتقال آب به لامرد، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: همه ظرفیت‌ها برای تکمیل زیرساخت‌های این منطقه بسیج شده و امیدواریم با توجه به ضرورت و نیاز این حوزه صنعتی، موضوع انتقال آب از خلیج فارس به این شهرستان شتاب بیشتری گیرد.
به گزارش ایرنا محمد آشفته آج بیشه، دوشنبه در نشست هماهنگی و بررسی وضعیت طرح انتقال آب خلیج فارس به دشت لامرد، افزود: تلاش‌های مؤثری از سوی دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط برای تأمین آب مورد نیاز صنایع مستقر در این منطقه ویژه اقتصادی لامرد صورت گرفته اما به دلیل شرایط این شهرستان، طرح انتقال آب از خلیج فارس به لامرد نیازمند سرعت عمل بیشتری است.
وی بیان کرد: از نتایج مثبت این طرح، تأمین آب آشامیدنی مورد نیاز اهالی و ساکنان مناطق همجوار با صنایع انرژی‌بر شهرستان لامرد است. آج بیشه ادامه داد: امیدواریم سرمایه‌گذار این طرح با همکاری همه مجموعه‌های ذی‌ربط در کوتاه‌ترین زمان ممکن مبادرت به تجهیز کارگاه و احداث سامانه آبگیر در مجاورت ساحل بندر منطقه ویژه پارسیان در سواحل خلیج فارس کند. در این نشست که مدیران منطقه ویژه اقتصادی لامرد و سرمایه‌گذار و مجری این طرح نیز حضور داشتند، ابعاد گوناگون مقوله آبرسانی به منطقه ویژه اقتصادی لامرد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پیمانکار و سرمایه‌گذار این طرح درخصوص تعیین بهترین و اقتصادی‌ترین مسیر خط انتقال آب از خلیج فارس به دشت لامرد مطالبی بیان کردند.
در این جلسه بیان شد: انتقال 15میلیون متر مکعب آب شیرین‌شده از طریق خط لوله انتقال در مسافتی به طول 65کیلومتر، افزون بر تأمین آب مورد نیاز صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد به تأمین آب شرب شهری و روستایی این شهرستان نیز اختصاص می‌یابد.
همچنین در این نشست عنوان شد: افزون بر هشت میلیون و 500 هزار متر مکعب از آب‌های استحصال شده برای مصرف صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران پیش‌خرید شده است.
منطقه ویژه اقتصادی لامرد که از زیرمجموعه‌های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است 
و در جنوب استان فارس واقع شده، بزرگترین کارخانه تولید شمش آلومینیوم کشور با ظرفیت تولید سالانه نزدیک به یک میلیون تن در آن مستقر است.
شهرستان لامرد در فاصله 464 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد. منطقه ویژه اقتصادی، محدوده جغرافیایی مشخصی در مبادی ورودی یا در داخل کشور است که با هدف جذب سرمایه‌های خارجی و داخلی و همچنین ایجاد عرصه فعالیت‌های تولیدی و تجاری برای افزایش صادرات کالا و ارائه بهینه خدمات برای حضور فعال در بازارهای منطقه‌ای و بین‌المللی ایجاد می‌شود. از جمله مزایای منطقه ویژه اقتصادی، صدور مجوز ساخت و پایان کار سرمایه‌گذاری و تولیدی به صورت رایگان، تبعیت از قانون کار مناطق آزاد تجاری و صنعتی، ورود ماشین‌آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه بدون عوارض گمرکی، فعالیت گمرکی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمرکی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات، خرده‌فروشی کالا برای اتباع خارجی و تخفیف مالیاتی ویژه است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی