[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

ورزش قهرمانی صدرا جان می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه خبری شهرداری صدرا، شهر صدرا با سابقه‌ای طولانی در ورزش کشور در سال‌های گذشته با تیم فوتسال در سطح بالای فوتسال کشور، دارای جایگاه ویژه و قابل احترام بوده؛ به طوری که فوتسال فارس را با نام صدرا می‌شناختند و این تیم توانسته بود عناوین مهمی را هم به دست آورد. همچنین در بخش والیبال و بسکتبال بانوان هم سال‌ها پیش صدرا دارای تیم‌های قوی و یکدستی بود که شور و حال خاصی در بین مردم ایجاد کرده بودند، اما با تغییر مدیریت‌ها، فعالیت این تیم‌ها و در کل ورزش صدرا متوقف شد.
حال با رویکرد مثبت مدیران فعلی شهر صدرا همچون شهردار، شورای شهر و مدیر عامل شرکت عمران صدرا و راه‌اندازی اداره ورزش و جوانان صدرا با تلاش سیدمحمد ناظم‌الشریعه، خوشبختانه اتفاقات خوبی در شرف انجام است.
در دومین جلسه توسعه ورزش شهر صدرا خبرهای خوبی به گوش رسید. در این جلسه که با حضور ملک‌زاده شهردار صدرا، حاجی‌پور مدیرعامل شرکت عمران صدرا، خسرو رزمجویی رئیس شورای اسلامی شهر صدرا، حسام پرواز دوانی عضو شورای اسلامی شهر صدرا و سیدمحمد ناظم‌الشریعه رئیس اداره ورزش و جوانان صدرا برگزار شد، سیدمحمد ناظم‌الشریعه گفت: صدرا باید در دو بخش ورزش قهرمانی و همگانی به سرعت توسعه یابد و برای این منظور، برنامه‌هایی برای حضور تیم‌های مختلف در لیگ‌های کشوری تدوین نموده‌ایم تا در صورت تأمین بودجه آنها، بتوانیم به سرعت کار را آغاز کنیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان صدرا افزود: با توجه به سابقه خوب صدرا در رشته‌های فوتسال، والیبال و بسکتبال قصد داریم با کمک مسئولان کشور با رویکرد در این بخش‌ها حضوری فعال داشته باشیم و بتوانیم امسال در لیگ دسته یک فوتسال آقایان حضور یابیم. همچنین تیم‌های امید و جوانان فوتسال را به لیگ‌های معتبر کشور اعزام خواهیم کرد. در بخش بانوان هم تیم‌های والیبال و بسکتبال را که هیئت آنها مدتی است در صدرا شروع به کار کرده، فعالیت آن را از سر خواهیم گرفت و در دیگر حوزه‌ها نیز به مرور ورود خواهیم کرد.
سیدمحمد ناظم‌الشریعه خاطرنشان کرد: شهر صدرا دارای ظرفیت بالایی در زمینه ورزش است که قطعاً سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند نشاط، شادابی و سلامت جامعه را به همراه داشته باشد.
عباس ملک‌زاده شهردار صدرا نیز در این جلسه گفت: یکی از وظایف مهم و ذاتی شهرداری، فعالیت در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی است که خوشبختانه با دریافت مجوز سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری صدرا، به راحتی می‌‌توانیم در بخش ورزشی هزینه نماییم. از این رو، آمادگی کامل خود را اعلام می‌کنیم تا اداره ورزش را در راستای حضور چند تیم در لیگ‌های معتبر کشور در بخش‌های آقایان و بانوان حمایت نماییم.
شهردار صدرا افزود: در بودجه سال 97 برای توسعه ورزش پیش‌بینی‌های خوبی کرده‌ایم و درصدی از بودجه را به امور ورزشی اختصاص داده‌ایم که با آغاز فعالیت این تیم، شهرداری و شورای شهر نیز از آنها حمایت خواهند کرد تا ورزش قهرمانی صدرا جان تازه‌ای بگیرد.
ملک‌زاده بیان کرد: همچنین شهرداری صدرا برای توسعه ورزش همگانی نیز برنامه‌هایی دارد که با استقرار کامل سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، این برنامه‌ها اجرایی خواهد شد؛ به طوری که با احداث چند پارک و بوستان جدید در نقاط مختلف شهر صدرا، تمامی شهروندان از امکانات ورزشی همگانی بهره‌مند خواهند شد و چندین برنامه پیاده‌روی و ورزش همگانی نیز در دستور کار قرار دارد که امیدواریم تا چند روز آینده اجرایی گردند.
خلیل حاجی‌پور مدیرعامل شرکت عمران هم در این جلسه گفت: در گذشته شرکت عمران صدرا تنها حامی ورزش صدرا و تیم فوتسال این شهر بود که در کشور به یک نشان معتبر تبدیل شد و همواره در محافل ورزشی از فوتسال صدرا یاد می‌شود و ما می‌خواهیم بار دیگر شهر صدرا در ورزش کشور مطرح گردد. از این رو، ماه گذشته یک قطعه زمین به اداره کل ورزش و جوانان واگذار کردیم تا نخستین زمین چمن شهر صدرا در آن ساخته شود. همچنین قرار است سالن قدیمی شهر صدرا نیز به صورت کامل بازسازی شود تا امکان برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی در آن فراهم شود.
حاجی‌زاده افزود: در حال حاضر برای توسعه ورزش همگانی نیز تعداد 4زمین چمن محله‌ای در نقاط مختلف شهر در حال ساخت است که با راه‌اندازی آنها، نوجوانان و جوانان این شهر می‌توانند به راحتی به ورزش بپردازند. مدیرعامل شرکت عمران بیان کرد: طبق قانون، ما می‌توانیم یک درصد از بودجه خود را در ورزش هزینه نماییم که با برنامه‌ریزی‌های خوب ناظم‌الشریعه و همکاری شهرداری و شورای شهر، قطعاً می‌توانیم در آینده نزدیک شاهد رشد چشمگیر ورزش صدرا باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی