[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

کامیاب‌: فعالیت‌های تیمی ‌رمز موفقیت هیئت پزشکی ورزشی فارس است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس اجرای فعالیت‌های تیمی ‌را رمز موفقیت هیئت پزشکی ورزشی فارس دانست و جایگاه این هیئت در جامعه ورزش را بسیار مهم برشمرد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس‌، روابط عمومی هیئت پزشکی ورشی استان فارس، حیدرعلی کامیاب در دیدار با رئیس و دبیر هیئت پزشکی ورزشی استان فارس از تنظیم و برگزاری جلسات منظم هر دو مجموعه به‌صورت دوهفتگی استقبال کرد و از پزشکی ورزشی به عنوان جایگاه مهمی ‌در جامعه ورزش یاد کرد.
وی با بیان اینکه درهیئت پزشکی ورزشی استان هم شاهد کار تیمی ‌بسیار خوبی هستیم، این روند را موجب رشد بیش‌ازپیش دانست و افزود: وقتی افراد در یک مجموعه متوجه شوند که در یک کار تیمی ‌قرارگرفته‌اند قطعاً با انگیزه و تلاش بیشتر به فعالیت خواهند پرداخت و نگاه‌ها همیشه به سمت کار تیمی‌ مثبت بوده است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با اشاره به اینکه هر دستگاهی امروزه وظایف خاص خودش را دارد و مدیر و کارکنان آن سازمان برای رسیدن به اهداف عالیه تلاش و برنامه‌ریزی‌هایی دارد تصریح کرد: امروز وظایفی به ما سپرده شده است که موجب افزایش سطح سلامت افراد جامعه می‌شود و دو مجموعه ورزش و جوانان و پزشکی ورزشی می‌توانند با انتقال دانش و پیشگیری از آسیب‌های احتمالی با فعالیت‌های صحیح ورزشی‌، گام‌های بلند و مهمی ‌در راستای سالم‌سازی جامعه ورزش و جوانان استان بردارند.
حیدرعلی کامیاب در ادامه اظهار داشت: حضور مدیر شایسته‌، اساتید و کارشناسان برجسته در هر مجموعه‌ای باعث رشد آن مجموعه می‌شود که الحمدالله در مجموعه ورزش و جوانان و هیئت‌های ورزشی استان فارس این موضوع به خوبی دنبال شده است که توانسته موجبات رشد جذب افراد و علاقمندی جوانان به فعالیت‌های ورزشی را هم بیشتر از گذشته فراهم کند.
کامیاب در ادامه افزود: متأسفانه امروزه تبلیغات زیادی در شبکه‌های مجازی و ماهواره ای برای برخی از کالاهای ورزشی و پزشکی صورت می‌گیرد که هیچ توجیه علمی‌ و قانونی ندارد و از استاندارد لازم برخوردار نیست و افرادی هم هستند که بدون رعایت این موضوع اقدام به فروش یا استفاده از آن‌ها می‌کنند که پس از مدتی دچار آسیب و صدمات جدی در سلامت افراد می‌شود و این وظیفه را هر مجموعه‌ای دارد که نسبت به وظایف خود با اطلاع‌رسانی به‌موقع موجبات پیشگیری را فراهم و آنان را از خطرهای احتمالی آگاه سازند.
دکتر باشتی: هیئت پزشکی ورزشی، پشتیبان ورزشکاران فارس است

رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس اعتقاد دارد که تمام جامعه ورزش عضوی از خانواده بزرگ پزشکی ورزشی است و باید به‌طور یکسان از تمام خدمات آن بهره‌مند شوند. دکتر کاوه باشتی در دیدار فصلی خود با مدیرکل ورزش و جوانان فارس با ارائه گزارشی از عملکرد هیئت پزشکی ورزشی استان افزود: بیش از سه‌ماه است با حضور مجرب‌ترین اساتید حوزه پزشکی ورزشی در قالب کمیته‌های مختلف با افتخارتمام در حال خدمت رسانی به جامعه ورزش هستیم.
وی با اشاره به عملکرد هیئت پزشکی در این مدت زمان کوتاه‌ تصریح کرد: با راه‌اندازی کمیته‌های تخصصی، جلسات منظم و پیگیر کمیته‌های آموزش، تغذیه، درمان و روانشناسی به صورت تیمی ‌برگزار شد و راهکارهای مورد نظر و همچنین فعالیت‌های در دست اقدام و نیاز جامعه ورزش مورد ارزیابی و در دستور کار قرار گرفت. 
رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس به ترکیب اعضای تشکیل کمیته‌های هیئت پزشکی ورزشی از اساتید و کارشناسان برجسته دو حوزه علوم پزشکی و علوم ورزشی اشاره کرد و اظهار داشت: اعتقاد داریم برای رسیدن به جایگاه بالای پزشکی ورزشی باید از تمام تخصص‌ها برای نیاز جامعه ورزش مخصوصاً علوم پزشکی و علوم ورزشی به‌طور مطلوب استفاده کرد.
دکتر باشتی به برنامه‌ریزی و برگزاری دو دوره آموزشی در بهار 97 اشاره کرد و گفت: با برگزاری دوره آموزشی ماساژ ورزشی توانستیم 44‌نفر از هنرجویان را با فنون این رشته آشنا کنیم تا با ارائه خدمت به جامعه ورزش بتوانیم سهمی ‌هم در اشتغال‌زایی حوزه ورزش داشته باشیم و همچنین دوره آموزشی آشنایی با دو پینگ، مبارزه با مواد مخدر و عوارض ناشی از آن که برای 300 نفر از مربیان ورزشی برگزار شد. دکتر باشتی با اشاره به پوشش پزشکی المپیاد بزرگ دانشجویی کشور در شیراز توسط هیئت پزشکی ورزشی فارس‌،تصریح کرد: با برنامه ریزی اعلام آمادگی کامل کردیم تا با پوشش کامل پزشکی خدمات گسترده خود را به بیش از سه هزار دانشجوی شرکت کننده در مسابقات ارائه نماییم.
وی در بخش دیگری به اسناد پزشکی خدمات درمانی ورزشکاران آسیب‌دیده اشاره کرد و اظهار داشت: تمام پرونده‌های موجود در بخش خدمات درمانی به‌صورت مکانیزه و با سرعت در‌دست اقدام و بررسی قرار می‌گیرد و در کوتاه‌ترین زمان به آن رسیدگی می‌شود تا هرچه سریع‌تر ورزشکاران به چرخه‌ی فعالیت ورزشی خود بازگردند. 
رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان فارس در ادامه به برگزاری سمینار سالانه پزشکی ورزشی استان فارس اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این سمینار هرساله به‌صورت متداوم و با حضور اقشار مختلف جامعه ورزش و مسئولین کشور و استان در شیراز برگزار می‌شود که امسال هم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قصد داریم در پاییز و با حضور تمام عزیزان جامع ورزش برگزار کنیم.
رئیس هیئت پزشکی ورزشی فارس در بخش دیگری به درمان ورزشکاران آسیب‌دیده اشاره کرد و اظهار داشت: درمان و پتانسیل هیئت پزشکی ورزشی فارس در جایگاهی است که از کل کشور حتی تهران برای درمان آسیب‌های ورزشی مراجعه‌کننده دارد و از جنوب کشور و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس آسیب‌دیدگانی در ورزش داریم که شیراز را به‌خاطر وجود قطب پزشکی برای درمان انتخاب می‌کنند. دکتر باشتی در‌خصوص ارائه خدمات به ورزشکاران در مرکز استان این را خاطرنشان کرد: طی بخشنامه‌ی دریافتی از فدراسیون پزشکی ورزشی که در نشست هم‌اندیشی هیئت رئیسه فدراسیون با حضور معاون محترم وزارت حضور داشتند و توجه ویژه ایشان به ورزشکاران و ارائه خدمات مطلوب و کارآمد‌، هیئت‌های استانی را موظف کردند تا در مرکز استان‌ها به‌صورت مستقیم و متمرکز به ارائه خدمات به ورزشکاران بپردازند.
وی در پایان با بیان اینکه باب دیپلماسی، هم‌افزایی و تعامل از سوی هیئت پزشکی ورزشی فارس به روی تمام جامعه ورزش استان گشوده است این را هم ابراز داشت: با تمام توان با بهترین خدمات در خدمت جامعه ورزش و ورزشکاران هستیم تا موجب سرعت بیشتر در پیشرفت ورزش استان شویم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی