[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

احمدی تأکید کرد: کاهش آمار ترک تحصیل بین سوادآموزان استان، روزنامه شیراز نوین

سرپرست آموزش و پرورش فارس گفت: آسیب‌شناسی دلایل افت و ترک تحصیل سوادآموزان و ارائه راهکار و پیشنهاد به روش تحقیق علمی انجام شده و نتایج حاصل در استان قابل استناد است.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول احمدی در جلسه ستاد بهبود کیفیت سوادآموزی استان، بر لزوم بررسی کارشناسانه عوامل افت و ترک تحصیل در بین سوادآموزان تأکید کرد.سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: با تلاش همکاران حوزه سوادآموزی، تاکنون این عوامل مشخص و احصا شده و لازم است با استفاده از تمام پتانسیل‌های موجود در سوادآموزی و با مساعدت سایر ارگان‌ها و نهادها، در راستای برطرف کردن این عوامل و کاستن از آمار ترک تحصیلی در بین سوادآموزان گام برداریم. احمدی افزود: بر اساس تحقیقات انجام شده، از جمله دلایل و عوامل مهم و تأثیرگذار در افت و ترک تحصیل، نبود رغبت و انگیزه در بین سوادآموزان و نیز مشکلات اقتصادی و معیشتی است. معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: با توجه به اینکه حدود 42درصد سوادآموزان در سال گذشته در جلسه امتحان حاضر نشده بودند یا ترک تحصیل کرده بودند، لازم است دلایل این افت تحصیلی و نیز ترک تحصیل سوادآموزان به صورت علمی و کارشناسانه بررسی و نتایج حاصل اعلام و بررسی گردد و راهکارهای برون رفت از این وضعیت نیز ارائه شود.
عیسی ملک‌پور با اشاره به اجرای  یک کار علمی و تحقیقی در حوزه سوادآموزی در این زمینه گفت: در این تحقیق و بررسی ارائه شده، راهکارها و پیشنهاد‌های مهمی نیز برای بهبود وضعیت و کاستن از آمار ترک تحصیلی ارائه شده که از جمله این پیشنهادات و راهکارها می‌توان به بازنگری و تغییر در محتوای آموزشی، جذب واقعی و نبود اجبار در جذب و پرهیز از جذب صوری اشاره کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی