[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۳۰
  • دوره جدید

۳۰درصد مدارس کشور باید بازسازی شوند، روزنامه شیراز نوین

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان توسعه و نوسازی مدارس کشور در سفر به جهرم استان فارس اعلام کرد: براساس شناسنامه فنی مدارس، 30درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی و نوسازی هستند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، مهرالله رخشانی ‌مهر در بازدید از پروژه‌های مدرسه‌سازی جهرم افزود: شناسنامه فنی مدارس در سال82 تهیه شد که طبق آن، از 107هزار مدرسه موجود در کشور70درصد آن نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی بود که در برنامه چهارم و پنجم توسعه، 4هزار میلیارد تومان برای نوسازی این مدارس اختصاص یافت.
وی ادامه داد: هم‌اکنون نیز 30درصد مدارس کشورمان نیازمند بازسازی و مقاوم‌سازی هستند که امید است با تخصیص مبلغ مورد نیاز که در هر بخش متفاوت است، در برنامه ششم بتوان این مدارس را مقاوم و بازسازی کرد.
رخشانی ‌مهر افزود: در آستانه 40سالگی انقلاب اسلامی باید وضعیت آموزش و پرورش شرایط مطلوب‌تری داشته باشد که اکنون در مقایسه با قبل از انقلاب پیشرفت خوبی در این زمینه داشته‌‌ایم و در حال حاضر نیز در کشور به ازای هر دانش‌آموز، 5.2متر مربع فضای آموزشی داریم که استاندارد جهانی آن 8مترمربع است.
وی گفت: در حال حاضر مدارس چند شیفت در کشور نداریم و تعداد مدارس دو شیفت نیز در مقایسه با دهه 70 و 80 بسیار کاهش یافته است.
رخشانی ‌مهر افزود: سیستم سرمایی و گرمایی در 70 تا 80درصد مدارس کشور اصلاح شده‌ و مقاوم‌سازی‌های مدارس نیز بر اساس استانداردها انجام شده و ایمن است و عدم تخریب این مدارس در زلزله کرمانشاه مصداق این مدعاست.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان توسعه و نوسازی مدارس کشور، رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، موصلی مدیرکل سازمان نوسازی و توسعه فارس و هیئت همراه، صحراییان فرماندار ویژه جهرم و برخی از مسئولان محلی از دبستان دو شیفت شهید رجایی، هنرستان عصمت1 و 2 و هنرستان اسلامی برای بازسازی آنها، هنرستان مهر برای تجهیز آن و همچنین مجتمع فرهنگی- آموزشی آیت‌الله شب‌زنده‌دار و مجتمع پژوهشی- آموزشی دکتر کشتکار با هدف آگاهی از نحوه و روند ساخت این پروژه‌ها بازدید کردند.
جهرم در 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی