[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

پرداخت ۶‌هزار میلیارد تسهیلات اشتغال روستایی تا پایان شهریور، روزنامه شیراز نوین

وزیرتعاون‌، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد‌: ۶‌هزار میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی تا پایان شهریور پرداخت می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی درباره نشست کمیسیون تخصصی اشتغال روستایی که امروز دهم تیر‌، با محوریت بررسی عملکرد دستگاه‌های مرتبط و بانک‌های مشارکت‌کننده در حوزه اشتغال روستایی گفت: در این جلسه بر زنجیره‌ای شدن کسب و کارهای روستایی و انتخاب شرکت‌های پیشران و دانش‌بنیان با اولویت فروش محصولات روستایی و توسعه کسب و کارهای روستایی درطرح اشتغال روستایی تأکید شد.
وی با بیان اینکه ۶‌هزار میلیارد تومان از تسهیلات اشتغال روستایی تا پایان شهریور پرداخت می‌شود افزود: براساس تصمیمات این نشست تخصصی قرار بر این شد برای استان‌هایی که عملکرد مناسبی در دریافت طرح‌ها و ایده‌های اشتغال روستایی نداشتند کارگروه‌های تخصصی اشتغال تشکیل شود تا این استان‌ها بتوانند از تسهیلات و اعتبارات برنامه اشتغال روستایی استفاده بیشتری کنند. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: شناسایی کارآفرینان کارآزموده در تخصیص وام‌های اشتغال روستایی بسیار ضروری و مهم به شمار می‌رود. 
ربیعی در این نشست دستورداد که یک تیم متشکل از نمایندگان کمیسیون تخصصی اشتغال روستایی (وزرات صنعت‌- معدن‌- تجارت و وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات‌)، سازمان میراث فرهنگی‌- صنایع دستی و گردشگری، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت تعاون‌- ‌کار و رفاه اجتماعی به استان‌ها اعزام شوند و با تعامل با استانداران، بخشداران، فرمانداران و بانک‌های استان نسبت به حل مسائل در استان‌هایی که در زمینه اشتغال روستایی عملکرد پایین‌تری داشته‌اند، اقدام کنند. 
وی بر انتشار فراخوان عمومی‌ برای شرکت‌ها‌، بنگاه‌ها و افرادی که ایده‌ها و طرح‌های نو در زمینه‌های تکمیل‌کننده زنجیره ارزش کسب و کار روستایی شامل کالا و خدمات درحوزه فروش‌، آی تی و غیره دارند، تأکید کرد و افزود: براساس تصمیمات کمیسیون تخصصی اشتغال روستایی قرار شد افرادی که مایل هستند برای اشتغال روستایی طرح و ایده‌ای ارائه دهند ازطریق فراخوان عمومی ‌طرح‌های خود را مطرح کنند. این افراد حتماً نباید در روستاها باشند بلکه به عنوان مثال اگر فردی در تهران نیز ایده‌ای دارد می‌تواند از طریق این فراخوان که به زودی منتشر می‌شود ایده خود را مطرح سازد. 
این عضو کابینه دولت دوازدهم تأکید کرد: وام‌ها باید متناسب با تجارب و دانش تخصصی بانک‌ها اعطا شود یعنی به‌عنوان‌مثال اولویت تخصیص وام به طرح‌های کشاورزی روستایی با بانک کشاورزی، درحوزه آی تی و گردشگری با پست بانک و صندوق کارآفرینی امید باشد و در حوزه‌های صنعتی با بانک توسعه تعاون است. 
گفتنی است در این نشست رؤسای بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی گزارشی از اقدامات خود را تاکنون ارائه دادند.
این نشست با حضور عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، حمید کلانتری معاون امور تعاون وزیر کار و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مشارکت‌کننده در اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، از دی‌ماه سال گذشته معادل ریالی 1.5میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی (حدود 6 هزار میلیارد تومان) برای اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی و پرداخت تسهیلات در مناطق روستایی و عشایری اختصاص یافت. چهار بانک عامل مجری این طرح نیز باید معادل همین میزان از منابع داخلی خود را با منابع تخصیصی از محل صندوق توسعه ملی تلفیق و به طرح‌های اشتغال اختصاص دهند. در مجموع 12‌هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک‌های عامل اجرای برنامه اشتغال روستایی باید تا پایان شهریورماه منجر به انعقاد قرارداد با بانک‌ها شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی