[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

بهره‌برداری از بخش دیالیز بیمارستان ولیعصر(عج) کازرون ، روزنامه شیراز نوین

در ادامه سفر امروز اعضای هیئت رئیسه دانشگاه به مناطق غرب استان، خدمت دیگر در عرصه سلامت، با همکاری نیک‌اندیشان، به بهره‌برداری رسید.
به گزارش «وب دا» در شیراز، اعضای هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از ابتدای صبح دیروز، یازدهم تیر، به مناطق غرب استان سفر داشته‌اند، پس از حضور در قائمیه و بازدید از پروژه‌ها و خدمات سلامت، عازم شهرستان کازرون شدند.
در این سفر با حضور در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) کازرون، از بخش‌های مختلف این بیمارستان از جمله بخش‌های مغز و اعصاب، ICU و اورژانس بازدید شد.
 در این بازدید، نظرات بیماران و همراهان آنان در مورد نحوه ارائه خدمات جویا شد که اعلام رضایت داشتند.
بررسی خدمات آزمایشگاه و داروخانه بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)، از دیگر برنامه‌های این بازدید بود.
دیگر برنامه سفر امروز هیئت رئیسه به کازرون، افتتاح بخش دیالیز بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) این شهرستان، با همت نیک‌اندیشان عرصه سلامت بود.
دکتر علی بهادر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در آئین بهره‌برداری از این بخش، به موقعیت جغرافیایی مهم کازرون اشاره کرد که در زمینه ارائه خدمات سلامت نیز، قطب غرب استان فارس است.
او با بیان اینکه این بیمارستان با حجم بالایی از مراجعه‌کننده مواجه است، خطاب به کارکنان و پزشکان این بیمارستان، خدمت به مردم را نعمتی خواند که خداوند اعطا کرده و افزود: بدون شک، دعای بیماران، بدرقه راه شماست.
دکتر بهادر ادامه داد: هیچ دولتی بدون همکاری و حمایت نیک‌اندیشان و بخش خصوصی، قادر به توسعه کافی خدمات نیست و به ویژه در کازرون به عنوان شهر نیک‌اندیشان، کارهای ارزشمندی به همت آنان انجام شده که قدردان آنان هستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین در جمع مسئولان شهرستان کازرون، از همکاری بخش خصوصی، با رعایت چارچوب‌ها و قوانین، استقبال کرد.
او تأکید کرد: باید با درایت و برنامه‌ریزی، به دنبال توسعه کشور باشیم و با مدیریت هزینه و صرفه‌جویی، در کنار محدودیت‌های مالی، تلاش کنیم بهداشت و درمان، ارتقا یابد؛ توسعه خدمات سلامت در کازرون نیز به عنوان قطب درمانی غرب استان، به همدلی، همکاری و اعتماد مسئولان نیاز دارد.
دکتر بهادر از دو موضوع راه‌اندازی آنژیوگرافی و مرکز جراحی قلب، به عنوان مواردی یاد کرد که دانشگاه در دستور کار خود برای توسعه خدمات سلامت در کازرون، قرار داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست از مسئولان شهرستان کازرون خواست تا زمینه‌ای فراهم سازند که مردم به پزشکان در شهرستان‌های خود اعتماد بیشتری داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین خرسند، امام‌جمعه کازرون نیز در این نشست از تلاش‌های نیکوکاران و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به پاس توسعه خدمات سلامت در شهرستان کازرون و اقدامات ارزشمند صورت گرفته، تقدیر کرد.
او همچنین بر دو موضوع افزایش همکاری بخش خصوصی و همچنین توسعه همکاری‌های نیکوکاران سلامت در شهرستان تأکید کرد و یادآور شد: در این زمینه هر کمک کوچکی نیز در امر توسعه خدمات‌رسانی به مردم، مؤثر است.
امام‌جمعه کازرون راه‌اندازی بیمارستان جدید اقدامی ‌بسیار مهم خواند که نقش مؤثری در افزایش خدمات ایفا می‌کند.
بخش دیالیز بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) کازرون با ۱۸ تخت و زیربنای ۶۵۰ مترمربع، در ضلع شمالی بیمارستان، امروز به بهره‌برداری رسید.
از مجموع بیش از یک میلیارد تومان هزینه راه‌اندازی این خدمت جدید، ۸۳۵میلیون تومان به همت غلامحسین فخری نیک‌اندیش عرصه سلامت و فرزندانش محمود فخری و احمد فخری و ۲۰۰ میلیون تومان نیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تأمین شده است.
هم اکنون در کازرون ۸۲ بیمار دیالیزی وجود دارد که ۲۰ نفر از این تعداد، از خدمات دیالیز صفاقی استفاده می‌کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی