[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

خاموشی‌های سریالی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: ارائه برنامه برای خاموشی‌هایی که دیسپاچینگ مرکز درخواست می‌کند، امکان‌پذیر نیست زیرا زمان و میزان ثابتی ندارد. وی با تأکید بر اینکه شبکه توزیع پایدار است و هیچگونه مشکلی به لحاظ فنی ندارد، گفت: آنچه تحت عنوان خاموشی در روزهای اخیر حادث شده به دنبال درخواست دیسپاچینگ مرکزی کشور بوده است.
جلال زراعت‌پیشه گفت: خوشبختانه و براساس روال همه‌ساله، زمستان و بهار تعمیرات و بهینه‌سازی شبکه توزیع برق در محدوده توزیع برق شیراز انجام شده و فارغ از حوادث و اتفاقاتی که غیر قابل پیش‌بینی محسوب می‌شود، این شبکه پایداری کامل دارد.
او با بیان اینکه شرکت توزیع برق شیراز برای رفاه شهروندان تلاش خود را معطوف کرده است، گفت: ارائه برنامه برای خاموشی‌هایی که دیسپاچینگ مرکز درخواست می‌کند، امکان‌پذیر نیست، زیرا زمان و میزان ثابتی ندارد.
زراعت‌پیشه در عین حال گفت: محدوده تحت پوشش توزیع برق شیراز را به 6 منطقه تقسیم‌بندی کرده‌ایم و تلاش این بوده که اگر اعمال خاموشی ضرورت دارد، بین تمام نقاط توزیع شود؛ البته بیمارستان‌ها، مراکز حساس، چاه‌ها و مخازن ذخیره آب از نقاطی است که مشمول خاموشی نیست.
او همکاری بخش‌های صنعت و کشاورزی با شرکت توزیع برق شیراز در کاهش پیک مصرف را خوب ارزیابی و خاطرنشان کرد: مذاکراتی با صنایع انجام شده که تعمیرات و تعطیلات سالانه خود را به ساعت و ایام پیک بار منتقل و از پاداش‌های پیش‌بینی‌شده استفاده کنند؛ در این زمینه اکثر صنایع خصوصاً صنایع بزرگ همراهی دارند.
زراعت‌پیشه همراهی کشاورزان با توزیع برق شیراز را خوب اعلام کرد و افزود: قرارداد فروش انرژی به کشاورزان 20ساعته است و در قبال 4ساعتی که کشاورز همکاری دارد، پاداشی به او تعلق می‌گیرد. 
زراعت‌پیشه اعتقاد دارد که مصرف برق در بخش تجاری نیازمند اصلاح الگوها است و مشارکت مردم می‌تواند در بهینه‌سازی مصرف برق مؤثر باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی