[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

پرواز کارگو به شیراز، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: سال‌هاست که حمل و نقل هوایی به عنوان یک مشکل اصلی در بخش صادرات استان فارس وجود دارد که برای رفع این مشکل نیاز به همکاری و همدلی بیشتر بخش خصوصی و دولتی در استان است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین از روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، خسرو فروغان در کمیسیون تجارت، حمل و نقل، ترانزیت و گمرک اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد گفت: اختصاص کارگو برای صادرات استان فارس مهم و ضروری است و مربوط به دوران خاصی نیست لذا باید بخش دولتی و خصوصی با همکاری هم این نیاز بخش صادرات استان را مرتفع کنند.
وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی فارس تلاش‌های فراوانی برای برقراری کارگو برای صادرات استان کرده است افزود: رایزنی‌هایی برای ایجاد دو هواپیمای کارگو در فرودگاه شیراز انجام شده است که امیدواریم با حمایت‌های بخش خصوصی و دولتی این مهم محقق شود.
فروغان اظهار داشت: تاکنون شرکت هواپیمایی ایران ایر استان همکاری‌هایی به‌صورت مقطعی برای ارسال بارهای صادراتی استان انجام داده است که تلاش‌های ما برای استقرار دائمی‌کارگو در فرودگاه شیراز است.
وی با بیان اینکه درحال حاضر مشکلاتی در بخش اقتصاد کشور وجود دارد که صادرات قانون‌مند را با مشکل روبرو کرده است افزود: اختصاص کارگو به بخش صادرات استان فارس نیاز به همت مضاعف صادرکنندگان فارس برای تأمین بار دارد. مدیرکل هواپیمایی جمهوری اسلامی ‌ایران در استان فارس نیز گفت: اگر ایجاد کارگو در استان فارس به صورت برنامه‌ای و همراه با تعهد و ضوابط مشخص شده باشد ما در شرکت هوپیمایی ایران ایر آماده انجام این مهم هستیم. علیرضا یزدی اظهار داشت: درحال حاضر توافق اولیه‌ای برای ارسال بار صادرکنندگان فارس به صورت هفتگی تا 40تن با پرواز تهران- دبی انجام شده که آمادگی داریم به صورت هفتگی بیش از 50تن بار را به کشور قطر ارسال کنیم. وی بیان کرد: ما امکانات فرودگاهی و پروازی استان فارس را برای اختصاص هواپیمای کارگو بررسی کردیم و در هواپیمایی ایران ایر این امکان را داریم که به صورت هفتگی بار صادراتی استان فارس را به کشور قطر و دبی ارسال کنیم. یزدی اظهارداشت: سردخانه فرودگاه شیراز نیز که مدت‌ها قبل راه‌اندازی شده بود، فعال شده و درحال حاضر آمادگی دارد تا 70تن بار فاسدشدنی را نگهداری کند. وی ادامه داد: اگر برنامه مدون و برنامه‌ریزی شده از سوی بخش خصوصی استان به ایران ایر ارائه شود تلاش می‌کنیم قیمت قابل قبولی را به صادرکنندگان استان فارس ارائه کنیم. سیدرضا ساداتی رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس هم گفت: با پیگیری‌های استاندار فارس بحث مهم ایجاد کارگو در استان فارس با جدیت دنبال شد که در صورت تحقق این مهم شاهد افزایش صادرات غیر نفتی استان فارس خواهیم بود. سکینه سیاحی، مدیرعامل صندوق توسعه صادرات استان فارس نیز گفت: صادرکنندگان استان فارس سال‌هاست که متقاضی هواپیمای باری برای صادرات هستند که با توجه به پتانسیل صادرات ما ظرفیت ایجاد کارگو در استان فارس وجود دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی