[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

کوکی میوه‌ای، روزنامه شیراز نوین

مواد لازم برای 24عدد
آرد سفید: 1 پیمانه
بیکینگ پودر: 1 قاشق چایخوری
شکر: یک دوم پیمانه
نمک: یک چهارم قاشق چایخوری
کره: 110 گرم
خلال پوست پرتقال: 1 قاشق چایخوری
آب پرتقال: 1 قاشق غذاخوری
انجیر خشک و برگه زردآلوی خرد شده: یک چهارم پیمانه
بادام و گردوی خرد شده: 3 قاشق غذاخوری

کوکی میوه‌ای را می‌توان با انواع میوه‌های خشک شده از قبیل انجیر، زردآلو، توت، کشمش و خرما تهیه کرد. در ضمن در تهیه کوکی میوه‌ای از مغز گردو و بادام هم استفاده می‌شود که در کنار میوه‌های خشک طعمی دلپذیر ایجاد می‌کند. علاوه بر این، باید اشاره کنیم آب و پوست پرتقال هرچند در مقادیر خیلی کم استفاده می‌شوند، ولی نقشی اساسی دارند و تکمیل کننده طعم عالی این کوکی هستند. خلاصه اینکه کوکی میوه‌ای سرشار از ویتامین و مواد مفیدی است که در کنار هم یک میان‌وعده خوب و سالم را تشکیل می‌دهند.
خمیر کوکی میوه‌ای را می‌توان تا ۶ماه فریز کرد. به این ترتیب می‌توانید وقتی به تعداد کافی کوکی درست کردید، اضافی خمیر را فریز کنید و بعداً از آن استفاده کنید چون کوکی داغ تازه همیشه طعم بهتری دارد.

 

طرز تهیه
فر را با دمای ۱۷۵درجه سانتیگراد روشن کنید و اجازه دهید گرم شود. روی دو سینی فر کاغذ روغنی بکشید. میوه‌های خشک (زردآلو، انجیر، کشمش و خرما) و مغزها (گردو و بادام) را به صورت قطعات خیلی کوچک خرد کنید.
مواد خشک یعنی آرد، بیکینگ پودر، شکر و نمک را داخل غذاساز بریزید و با هم مخلوط کنید. کره را همان طور که سرد است تکه‌تکه کنید و داخل غذاساز بریزید. پالس بزنید تا مخلوط گلوله گلوله شود. سپس میوه‌های خشک، خلال پوست پرتقال، مغزها و آب پرتقال را نیز اضافه و مواد را خوب میکس کنید. خمیر را به یک سطح آردپاشی شده منتقل کنید و کمی ورز بدهید. سپس آن را به شکل لوله‌ای در بیاورید و داخل سلفون بپیچید. ۱ساعت در یخچال قرار دهید تا سفت شود. بعد از این مدت خمیر را به ضخامت ۵-۶میلی‌متر برش بزنید. کوکی‌ها را داخل سینی‌های فر بچینید و ۱۴-۱۶دقیقه در فر گرم شده بپزید تا لبه‌هایشان قهوه‌ای رنگ شود. بگذارید کوکی میوه‌ای قبل از سرو کمی خنک شود. این کوکی‌ها را می‌توانید تا ۴-۵روز در ظرف در بسته نگهداری کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی