[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

از فرق سر تا نوک پایتان را با این ۱۰نکته درمان کنید، روزنامه شیراز نوین

پیشگیری از مبتلا شدن به انواع بیماری‌های مختلف اصولی دارد که باید مدنظر قرار داد. برای داشتن یک زندگی سالم این نکات روزانه را دنبال کنید.
میگرن
مصرف سوسیس و کالباس به دلیل داشتن نیترات و نوشیدنی‌های رژیمی که دارای شکر مصنوعی هستند، میگرن را تشدید می کند.
خواص اسپند
خوردن اسپند برای صرع، فلج، جنون، نسیان و سایر بیماری‌های سرد دماغی و عصبی مفید است و برای گرم کردن بدن رفع استسقا یرقان و سیاتیک مفید است. برای رفع ناراحتی سینه و تنگی نفس می‌توانید اسفند را همراه با تخم کتان به نسبت مساوی خوب آسیاب کنید و با عسل مخلوط کنید، سپس روزی دو بار به اندازه دو حبه میل کنید.
کباب
رژیم غذایی سرشار از گوشت باعث افزایش خطر پیشرفت سرطان کلیه از طریق مکانیسم‌های مرتبط با ترکیبات مخصوص پخت و پز می شود.
بیماری قلبی و عروقی
بیماری‌های قلبی و عروقی به عنوان علت اصلی مرگ و میر، ناشی از سبک بد زندگی کم تحرکی، پرخوری و مصرف مواد اشباع شده از چربی و قند و فست فودها است.
بیماری کبد
معده ما اسیدی برای از بین بردن میکروب‌ها تولید می‌کند و مصرف دارو برای جلوگیری از ترشح اسید معده می‌تواند ساختار میکروبیوم روده را تغییر دهد. همچنین عدم حضور اسید معده رشد باکتری را در روده‌ها افزایش داده و به کبد منتقل می‌کند که التهاب را تشدید کرده و بیماری مزمن کبدی را وخیم تر می سازد.
استرس
اگر پس از یک روز سخت کاری نمی‌توانید هنگام به خواب رفتن آرامش داشته باشید، انتظار تجربه خواب با کیفیت بالا و خوب را نیز نداشته باشید و استرس می‌تواند بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی بگذارد.
سبزی‌ها
مصرف آبمیوه و سبزی در افراد می‌تواند باعث کاهش اشتها هم بشود. توصیه می‌شود روزانه سه تا پنج لیوان آب میوه و سبزی بنوشید. شک نکنید آب میوه و سبزی در رژیم لاغری شما مؤثر است. این کاهش وزن نه تنها در افرادی که این روش را به عنوان یک راه برای رسیدن به وزن مورد نظر خود در نظر دارند، بلکه در افراد دیگر هم تجربه می شود.
سندرم قلب شکسته
سندرم قلب شکسته یک ضعف ناگهانی در ماهیچه قلب اتفاق است که ناشی از استرس روحی با یک علت شناخته شده است که موجب نارسایی‌های حاد قلب، آریتمی بطنی کشنده و پارگی بطن و در انتها مرگ می شود.
شیفت شب کاری
مطالعات نشان داده است شب‌کاری، حتی شب‌کاری به صورت چرخشی ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت، مشکلات گوارشی و سلامت روان را بالا می برد.
خرابی دندان
اولین مورد از دلایل خراب شدن دندان‌ها و دندان درد جویدن یخ است. یخ، طبیعی است و قندی ندارد پس ممکن است فکر کنید هیچ ضرری ندارد، اما جویدن قطعات یخ، سبب تراش یا ترک خوردگی دندان‌ها می‌شود و اگر شما مرتب یخ بجوید، بافت نرم و داخلی دندان تحریک شده و دندان درد شدیدی به دنبال خواهد داشت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی