[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

تیمِ چمنیان کجاست؟!، روزنامه شیراز نوین

این روزها خبری از بازیکنان تیمی ‌که در جام جهانی نوجوانان درخشیدند، نیست و بسیاری از آنها به‌حال خود رها شده‌اند. به گزارش تسنیم، بعد از اینکه تیم فوتبال نوجوانان کشورمان با هدایت عباس چمنیان در رقابت‌‌های جام جهانی‌2017 خوش درخشید و موفق شد تا مرحله یک‌چهارم نهایی این مسابقات پیش برود در جامعه فوتبال ایران و مخصوصاً بین مسئولان موج حمایت از این تیم شکل گرفت تا در رده‌های بالاتر نیز این موفقیت‌ها حاصل شود. شور توجه به تیم نوجوانان به‌قدری زیاد بود که در ذهن فوتبالدوستان آینده‌ای درخشان با پرورش این نسل به‌وجود آمد، نسل فوق‌العاده‌ای که آلمان را در جام جهانی 4 بر صفر شکست داده بود و حالا همه تصور می‌کردند با معرفی شریفی‌ها، دلفی‌ها، صیادمنش‌ها و شریعتی‌ها قرار است در آینده‌ای نه‌چندان دور فوتبال ایران را وارد عصری جدید کند.
بازیکنان تیمِ چمنیان بعد از جام جهانی ارتقای رده پیدا کردند و در رده «جوانان» قرار گرفتند جایی که فرهاد پورغلامی ‌در انتخابی عجیب از سوی فدراسیون برای مسابقات مقدماتی آسیا هدایت‌گر این تیم شده بود. پورغلامی‌با دعوت از برخی بازیکنان تیم نوجوانان و ادغام آنها با جوانان تیمش را راهی مسابقات گروه E مقدماتی قهرمانی آسیا در اردن کرد. به‌جز میزبان، سوریه دیگر تیم همگروه ایران در این مسابقات بود. در کمال تعجب تیم جوانان ایران که در دوره قبل مسابقات قهرمانی آسیا با هدایت امیرحسین پیروانی به نیمه‌نهایی راه پیدا کرده بود در این گروه ساده نتیجه نگرفت تا قبل از کسب مجوز حضور در مسابقات حذف شود، حذف تلخی که رقم خورد، خطری که احساس شد و خلئی که به‌وجود آمد یا شاید همان چاله‌ای که عباس چمنیان در همان روز‌های خوشی که کسی نفوس بد نمی‌زد به آن اشاره کرد. 
بعد از حذف جوانان قرارداد پورغلامی‌دیگر تمدید نشد و بعد از گذشت 7‌ماه هنوز هم سرمربی جدید انتخاب نشده است. از تمرینات و اردو هم برای یکی از حساس‌ترین رده‌های فوتبال خبری نیست.
شاید توجیه‌‌ مسئولان فدراسیون برای اینکه فوتبال ایران تیمِ‌جوانان ندارد این باشد که این تیم قرار نیست در مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شود، بنابراین دیگر نیازی به اردو و برنامه و مربی هم برای این تیم نیست. اگر این‌گونه باشد یعنی از دید متولیان فوتبال با حذف این تیم از آسیا دیگر آینده‌ای هم وجود نخواهد داشت اما باید به این نکته توجه داشت که بازیکنان جوان نباید به‌حال خود رها شده و هر چند وقت یک‌بار هم که شده باید دور هم جمع شوند. شاید هم دلیل این غفلت می‌تواند این باشد که همه تمرکز و توان‌ها در ساختمان خیابان سئول به جام جهانی و تیمِ بزرگسالان معطوف شده است.
این در حالی است که چندی پیش تیم نوجوانان که خودش را برای مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کند در تورنمنت دوستانه‌ای در چین حاضر شد، کشوری که نماینده‌ای در رقابت‌های نوجوانان قهرمانی‌ آسیا ندارد اما با دعوت از تیم‌‌های دیگر و برگزاری مسابقات دوستانه به هیچ وجه دلش نمی‌خواهد از کورس پیشرفت تیم‌های آسیایی عقب بماند.
خلاصه اینکه حالا از تیم رؤیایی عباس چمنیان دیگر خبری نیست و فقط عده کمی ‌از بازیکنانش در سطح اول فوتبال ایران فعالیت می‌کنند، اما از سایر بازیکنان و آن 70‌نفری که توسط استعدادیابان تیم نوجوانان شناسایی و در تمرینات تیم نوجوان حاضر شده بودند چه‌خبر؟ چرا از سایرین خبر و اطلاعاتی نیست، آن هم بازیکنان نسلی که نیاز زیادی به آموزش صحیح و پیگیری‌های مداوم برای رشد هرچه بهتر فنی و اخلاقی خود دارند؟ اگرچه برخی از این نفرات که ستاره تیم خود بودند به اردوی تیم امید دعوت شدند اما سرنوشت بسیاری از نفرات مشخص نیست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی