[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

زهرا نعمتی: حضورم در جاکارتا حکم طلا دارد، روزنامه شیراز نوین

‌زهرا نعمتی کماندار طلایی پارالمپیکی از ۳۱‌مرداد در بازی‌های آسیایی جاکارتا سیبل‌ها را نشانه می‌گیرد. او بعد از المپیک ریو که تجربه حضور در تیم ملی را به عنوان یک ورزشکار معلول پشت سر گذاشت، این‌بار با شرکت در مسابقه انتخابی به عنوان تنها سهمیه ریکرو بانوان در بازی‌های آسیایی تیرهایش را رها می‌کند. پاراکماندار کشورمان با ابراز خوشحالی از انتخابش می‌گوید: «شرکتم در بازی‌ها با توجه به شرایط متفاوتم نسبت به دیگر حریفان، حکم مدال طلا را دارد با این حال تمام تلاش را می‌کنم تا بهترین نتیجه ممکن را در جاکارتا کسب کنم.»
‌انتخابی تیم ملی سخت نبود؟
رقابت‌های انتخابی نبود بلکه در جریان چند مرحله رکورد‌گیری از ملی‌پوشان چنین نتیجه‌ای به دست آمد.
‌رقابت نابرابر در آسیا شما را تحت فشار قرار نمی‌دهد؟
برترین‌های دنیا در تیر و کمان از آسیا هستند. همین که بتوانم در این بازی‌ها توانایی‌های خود را به رخ حریفانم بکشانم، خوب است. من فکر می‌کنم حضور نعمتی در جاکارتا حکم مدال طلا دارد. من در رقابت با حریفانی قَدَرتر می‌خواهم توانایی‌های خود را به رخ آن‌ها بکشانم.
‌شما تنها کسی بودید که سهمیه ریکرو را کسب کردید
این افتخاری است که تنها متعلق به من نیست بلکه به تمام بانوان سرزمینم تعلق دارد و امیدوارم با در اختیار داشتن این سهمیه نماینده شایسته‌ای باشم.
‌فکر می‌کنید چه نتیجه‌ای حاصل شود؟
شرایط این بازی‌ها با توجه به قدرت حریفان سخت مشابه المپیک است. قاعدتاً به دنبال کسب نتیجه نیستم، اما تمام تلاشم را می‌کنم بهترین عملکرد ممکن را داشته باشم. در این بخش افرادی شرکت دارند که از کودکی در این رشته فعالیت کرده‌اند آن هم با سرمایه‌گذاری قابل توجه؛ همه آن‌ها که سهمیه چنین رویداد‌هایی را می‌گیرند در دنیا حرفی برای گفتن دارند و از مدعیان به حساب می‌آیند. همان‌طور که من در پارالمپیک یک مدعی به حساب می‌آیم.
‌پس قول مدال نمی‌دهید؟
خیلی سخت است، اما هیچ‌‌چیز غیرممکن نیست.
‌در حال حاضر با تیم ملی معلولان تمرین می‌کنید و به مسابقات می‌روید؟
به هر حال برای من بهتر و راحت‌تر است که با پارالمپیکی‌ها تمرین و مسابقه داشته باشم و خوشبختانه تعامل از طرف مدیریت جدید فدراسیون تیروکمان با کمیته ملی پارالمپیک حاصل شد.
‌آیا مربیان پارالمپیکی شما را در بازی‌ها همراهی می‌کنند؟
هنوز چیزی مشخص نیست؛ فعلاً با آن‌ها پیگیر تمریناتم هستم و مسئولان در این باره تصمیم‌گیرنده هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی