[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

برای ۱۸‌هزار فرصت استخدام، ۴۰۰‌هزار نفر ثبت نام کردند، روزنامه شیراز نوین

انصاری گفت: ۷۲‌درصد از کسانی که از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند در حوزه اشتغال انتظاراتی دارند که موجب ایجاد مشکلاتی دراین زمینه شده‌اند.
انصاری با اشاره به اینکه جامعه جوان کشور به‌صورت عرفی علاقمند به سیاست‌ورزی است افزود: کمتر کشوری در دنیا مانند جامعه ما جوانان سیاسی دارد و این قشر ضمن اینکه تأثیر‌گذارند، مطالبه‌گر نیز هستند.
وی با اشاره به حضور بیشتر جوانان در فعالیت‌های مدنی و اجتماعی افزود: در بسیاری از جوامع دنیا فعالیت‌های مدنی و اجتماعی برای سنین بالاتر از ۳۰ تا ۳۵‌سال دیده می‌شود اما در ایران از سنین جوانی در این عرصه حضور پر‌رنگ دارند و این ویژگی، جامعه جوان ما را به جامعه‌ای آگاه، مطالبه‌گر و سیاست‌ورز تبدیل کرده است.
رئیس سازمان اداری و استخدامی ‌کشور با اشاره به ایجاد اشتغال برای جوانان گفت: در‌خصوص جذب نیرو برای دولت به غیر از جوانان افراد دیگری را نمی‌توانیم جذب کنیم و در بعضی مواقع که شرایط سن را مطرح می‌کنیم مورد اعتراض بعضی از جوانان بالاتر از ۳۰‌سال واقع می‌شویم و توقع دارند سن استخدام را به ۳۵ تا ۴۰‌سال افزایش دهیم.
وی افزود: باتوجه به آنچه در سیاست‌های کلی ابلاغ شده و در قوانین داریم تمام تلاش ما بر این است که هم عدالت استخدامی ‌و هم شایسته‌گزینی را در استخدام رعایت کنیم. افرادی را به‌کار می‌گیریم که می‌خواهند خدمات شایسته‌ای را به مردم ارائه بدهند و باید بهترین افراد را برای ارائه خدمت به مردم انتخاب کنیم.
معاون رئیس جمهور گفت: سالانه در تمام بخش‌های حاکمیت حدود ۴۰‌هزار نفر بیشتر استخدام نمی‌کنیم و از این تعداد ۳۰هزار نفر در بخش دولت و قوه مجریه است و حدود ۱۰هزار نفردر بخش نیروهای مسلح و نهادهای عمومی ‌غیر دولتی و بخش‌های دیگر حاکمیتی است، در حالیکه فارغ‌‌التحصیلان سالانه دانشگاه‌های ما در سطوح مختلف تحصیلی بالاتر از ۵۰۰‌هزار نفر جمعیت است.
۴۰۰‌هزار دواطلب برای آزمون استخدامی‌ هفته جاری ثبت نام کرده‌اند
وی با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی ‌هفته جاری افزود: در این آزمون که برای ۱۸‌هزار نفر فرصت استخدام تعریف شده تعداد ۴۰۰‌هزار نفر داوطلب ثبت نام کرده‌اند و نشان‌دهنده آن است که برای هر فرصت شغلی ۲۲‌نفر داوطلب داریم.
انصاری در ادامه با اشاره به ضرورت تصدی پست‌های مدیریتی توسط جوانان گفت: بعد از انتخابات و براساس نظر رئیس جمهور، شرایط تصدی مشاغل مدیریت توسط جوانان را مورد بازنگری قرار دادیم و هرکس دو سال سابقه در دولت داشته باشد می‌تواند تصدی مشاغل مدیریتی پایه را عهده‌دار شود‌.
وی با بیان اینکه مشکل ما بیشتر مشکل فرهنگی است تأکید کرد: چه در نظام اداری به‌عنوان باور بخشی از مدیران و چه در بیرون نظام اداری انتصاب و واگذاری مسئولیت به نیروهای جوان‌تر را بر نمی‌تابد. این موضوع به اصلاح مقررات باز نمی‌گردد چرا که این مقررات در تابستان سال گذشته برای تصدی مدیریت زنان و جوانان با منظور شدن تسهیلاتی اصلاح شد اما باید بُعد فرهنگی این امر اصلاح شود و این یکی از ویژگی‌های فرهنگی جامعه ایرانی است که در مقابل تصدی مدیریت توسط جوانان مقاومت می‌کند.
رئیس سازمان داری و استخدامی‌کشور با اعلام آمادگی دولت برای ایجاد تسهیلات بیشتر برای تصدی مسئولیت‌های مدیریتی برای جوانان یادآور شد: خواست و حرکت اجتماعی برای تغییر این نگاه در کشور اولویت مهم‌تری است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی