[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: هدف دشمن ایجاد جنگ روانی است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز گفت: هم‌اینک کمبودهایی در جامعه وجود دارد اما دشمنان در پی بزرگنمایی آن هستند و هدف آنها از این کار، ایجاد جنگ روانی در بین مردم و ناامیدکردن آنهاست.
به گزارش ایرنا آیت الله لطف الله دژکام، در دیدار با اعضای شورای مرکزی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس در شیراز بیان کرد: با وجودی که 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ‌سپری می‌شود اما هدف دشمنان همچنان ضربه زدن به این نظام و از بین بردن آن است.
وی افزود: هنگامی‌که رهبر معظم انقلاب بیان می‌کنند که این انقلاب و نظام خواهد ماند به دلیل این است که می‌دانند این انقلاب خالصانه بوده است.
امام‌جمعه شیراز اضافه کرد: روح و حقیقت نظام جمهوری اسلامی ‌مربوط به اهل بیت (ع) است، یعنی ظواهر نظام را که کنار بگذاریم به اهل بیت می‌رسیم و به همین سبب است که مردم پای نظام ایستاده‌اند. آیت الله دژکام ادامه داد: به هر میزان که به سمت و سوی انجام خدمات خالص کریمانه می‌رویم این امر سبب تقویت نظام اسلامی‌ می‌شود. نماینده ولی فقیه در فارس افزود: وقتی کار برای اهل بیت (ع) باشد سایر پیرایه‌های ظاهری کنار می‌روند و اصل و واقعیت موضوع که همان اهل بیت هستند، باقی می‌ماند. آیت الله دژکام گفت: ما باید نگاه جامعه را از نوع کارهای مقطعی به برکت امام رضا (ع) به سمتی ببریم که خدمت واقعاً کریمانه باشد زیرا این نوع خدمت باقی و مانا خواهد بود. وی بیان کرد: باید بکوشیم تا پیوند مردم با اهل بیت مستحکم‌تر شود و همگان در مسیر حرکت این بزرگواران قرار گیرند. امام‌جمعه شیراز، خدمت برای خداوند و اهل بیت (ع) را مایه سعادت دانست و اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های کار کردن برای اهل بیت، خالص بودن کار است البته به شرطی که بدانیم که این خدمت برای که انجام می‌گیرد زیرا امور شخصی که برای خود انجام می‌دهیم مشخص نیست که به چه نتیجه‌ای می‌رسد و ممکن است دچار اغراض دیگری شود که ارزش ندارد. آیت‌الله دژکام به برخی از ویژگی‌های انسان‌های کریم اشاره کرد و گفت: در روایات آمده است، کریم فردی است که بدون اینکه نیازمند اظهار نیاز کند، شما به او کمک کنید و دیگر اینکه انسان کریم‌النفس، کوچک شدن دیگران را نمی‌خواهد زیرا پرسش ذلت می‌آورد و کریم نمی‌گذارد کار به پرسش برسد و قبل از آن اقدام به خدمت و کمک می‌کند. وی افزود: احسان و کمک‌های امیرالمونین علی (ع) به نیازمندان بعد از ضربت خوردن ایشان مشخص شد و این مصداق کرامت است.
امام‌جمعه شیراز اضافه کرد: باید در هنگام خدمات‌رسانی و کمک به نیازمندان به خوبی دقت شود که این خدمات کریمانه باشد و به شأن و شخصیت افراد لطمه نزند در غیر این صورت چنین کاری وجهه الهی ندارد. آیت الله دژکام بیان کرد: کاری که وجهه الهی دارد همواره باقی خواهد ماند حتی اگر در ابتدا به نظر نرسد اما به مرور زمان به خوبی خود را نشان می‌دهد. وی، خطاب به اعضای شورای مرکزی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در فارس گفت: هرچند با کریمان کارها دشوار نیست اما باید هوشیار باشیم که تمام اعمال و حرکاتمان در منظر امام رضا (ع) است و بکوشید که کارها همانگونه که کریمان اهل بیت (ع) می‌خواهند انجام شود. امام‌جمعه شیراز اظهار داشت: باید توجه داشت که هیچ لباس و جایگاهی در مقابل کریمان اهل بیت (ع) به چشم نمی‌آید و آنها برای لحظه‌ای خدمت باید به ما اجازه دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی