[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۴
  • دوره جدید

ناکارآمدی نظام دیوانی میز خدمت را ضروری کرده است، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امیتی و اجتماعی استانداری فارس اعتقاد دارد که ارائه و اجرای طرح میز خدمت، به دلیل ناکارآمدی نظام دیوانی کشور مد نظر قرار گرفته است.
به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، ‌هادی پژوهش‌جهرمی ‌چهارشنبه 13تیر در همایش توجیهی میز خدمت در شیراز، طرح «میز خدمت» را به شرط دقت در اجرای کامل آن در روان‌سازی امور مردم در اداره‌ها کارآمد و مؤثر دانست. پژوهش گفت: نظام دیوانی کشور سالم نیست و امور ارباب رجوع در ادارات طبق ضابطه انجام نمی‌شود؛ چراکه اگر کارآمد بود دیگر نیازی به طرح اجرای «میز خدمت» نبود. وی با تأکید بر اینکه نمی‌خواهیم که مسائل اجتماعی تبدیل به مسائل امنیتی شود، افزود: باتوجه به اینکه میزان عصبانیت و نارضایتی مردم از نظام اداری بالا است، لذا برخی مسائل این چنینی را باید در حوزه اجتماعی حل کرد. به گفته وی، نظام اداری کشور بخشی‌نگر، درون‌گرا، تحول‌گریز، محافظه‌کار، مشارکت‌ناپذیر ، خودمحور و ارزان‌طلب، مداخله‌گر مجری، رقابت‌ناپذیر، دولت‌مدار و تمایل به حفظ وضع موجود دارد.
پژوهش اظهار کرد: در تحلیل وضعیت و شرایط نارضایتی‌های دی ماه مشخص شد که درصدی از این نارضایتی‌ها مربوط به ناکارآمدی نظام اداری کشور است.
وی افزود: فلسفه وجودی ما تسهیل‌سازی و روان‌سازی و رفع مشکلات مردم است که متأسفانه این موضوع «گم» شده است. به گزارش ایسنا، در ادامه این همایش رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس تأکید کرد: طرح «میز خدمت» درراستای اجرای حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و ارائه بهتر خدمات به آنها در دستگاه‌های اجرایی کشور استقرار پیدا کرده است. ساسان تاجگردون، گفت: با توجه به پیشرو بودن فارس در اجرای این طرح، انتظار است که در میان عموم مردم به اندازه‌ی کافی در زمینه طرح «میز الکترونیک» اطلاع‌رسانی شود.
تاجگردون تأکید کرد که استان فارس با دارا بودن شرایط لازم فناوری اطلاعات می‌تواند در طرح « میز الکترونیک» پیشرو باشد و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی