[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

اسامی‌ ۶ محصول خوراکی خارجی غیر مجاز اعلام شد، روزنامه شیراز نوین

 معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی لارستان، اسامی ‌6 محصول خوراکی خارجی غیر مجاز و پُرمصرف در این شهرستان را اعلام کرد.
به گزارش ایرنا هوشنگ جعفرپور، چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این محصول‌های غیرمجاز که اسامی ‌آن بتازگی از سوی سازمان غذا و دارو اعلام شده شامل، نوشیدنی VIMTO تولید کشور عربستان سعودی، نوشیدنی تخم شربتی Leema تولید کشور تایلند، نوشیدنی MOGU MOGU تولید کشور تایلند و نوشیدنی STAR تولید کشور امارات است. وی افزود: همچنین اسنک مخلوط با آجیل و نخود سبز DING DONG تولید کشور فیلیپین، دراژه m&m,s تولید کشور چین جزو مواد خوراکی هستند که به دلیل قاچاق و عدم رعایت زنجیره سلامت در نگهداری و انتقال آنها، مورد تأیید سازمان دارو و غذای کشور نیست و می‌تواند سلامتی مصرف‌کننده را به خطر اندازد.
جعفرپور ادامه داد: نزدیکی شهرستان لارستان به کشورهای حاشیه خلیج فارس و ورود حجم بالای خوراکی‌های خارجی که اغلب فاقد برچسب اصالت و سلامت هستند موجب شده، نظارت‌ها در حوزه مواد غذایی از سوی این معاونت افزایش یابد.
معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی لارستان بیان کرد: محصولات خوراکی و آشامیدنی وارداتی، مشمول ثبت منبع در سازمان غذا و دارو هستند از این رو زنجیره سلامت آنها قابل رهگیری بوده و مورد تأیید مراجع رسمی ‌هستد.
وی گفت: تمام فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی وارداتی، ملزم به الصاق برچسب اصالت و سلامت هستند و معیار تشخیص فرآورده‌های وارداتی اصلی از کالاهای قاچاق و تقلبی، استعلام کُد برچسب اصالت و سلامت مندرج بر روی محصولات از طریق ارسال پیامک به شماره 20008822 یا مراجعه به سایت به نشانی www.ttac.ir و یا نصب نرم افزار سامانه ttac بر روی تلفن همراه و استعلام از طریق این نرم‌افزار میسر است.
شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله 378 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی