[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

خیرین، ترافیک را گشودند ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- فرزاد وثوقی

farzad_vossoghi@yahoo.com

رشد مهاجرت به شهر‌ها و افزایش ترافیک با عنایت به محدودیت فیزیکی خیابان‌ها، رشد فرهنگ شهرنشینی و نیز فرهنگ ترافیک را مطالبه می‌کند.  از آنجایی که امکانات دولتی در اختیار دستگاه‌های اجرایی محدود و ضرورت مشارکت گروه‌های تأثیرگذار اجتماعی در بهبود شرایط موجود احساس می‌شود، گروه‌های خیرخواه و نیک‌اندیش در قالب خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز بار مسئولیتی بر دوش گرفته و در حوزه ترافیک با انسجام و تشکیل گروه‌های فعال تا سر حد امکان به‌بهبود روند ترافیک در هسته مرکزی شهر اقدام کرده‌اند. 
نوازی سر تیم گروه سه خیرین فرهنگ‌ساز ترافیک شهر شیراز زیرمجموعه مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز شیراز بابیان اینکه فعالیت در این حوزه جنبه مالی نداشته و فی سبیل الله است گفت:
تیم فرهنگ‌ساز ترافیک ما دارای 12عضو است که به لحاظ مشارکت خیرین در آن آمار اعضای قابل تغییر است اما هنگام حضور در خیابان‌های شهر و برخورد با ترافیک در کنار نیرو‌های پلیس راهور، خیرین با روی گشاده و حوصله کامل با شهروندان متخلف از قانون مواجه می‌شوند و سعی می‌کنند موارد قانونی و آشنایی با علایم راهنمایی را برای آنان توضیح داده و ذهن مردم را به سمت رعایت قانون هدایت کنند. به گفته نوازی، گروه سه جزء اولین گروه‌های دریافت آموزش‌های تخصصی ترافیک با حضور افسران پلیس راهور و عوامل سازمان حمل و نقل ترافیک قرار گرفته است. 
وی از مسئولان مرتبط با اجرای این طرح خواست با حضور مستقیم خود و نظارت کامل بر اجرای آن نسبت به رفع نواقص طرح اقدام کنند. 
به گفته نوازی مشارکت خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز در برنامه‌های شهری هم‌اکنون در سطح بسیار مطلوبی است و امیدواریم با گسترش فعالیت‌ها در قالب برنامه‌های اصولی، ارتقا فرهنگی را شاهد باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی