[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

اکتشاف مواد معدنی در فارس رونق می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: اکتشاف مواد معدنی فلزی در این استان با انجام اکتشاف نیکل در شمال شرق فارس رونق می‌گیرد.
روابط عمومی ‌این سازمان در گزارش چهارشنبه خود از قول علی همتی بیان کرد: اگرچه بخش عمده وسعت فارس را پهنه زاگرس دربرگرفته و عمده مواد معدنی این استان مواد غیر فلزی است اما در شمال و شمال شرق استان به دلیل واقع شدن در زون‌های زمین‌شناسی ایران مرکزی و 
سنندج- سیرجان احتمال دارد مواد معدنی فلزی وجود داشته باشد.
وی افزود: این سازمان پهنه نیکل را با وسعتی در حدود 640کیلومتری برای اتمام عملیات اکتشاف در شهرستان بوانات تعریف کرده است. 
همتی ادامه داد: برای شناسایی و اکتشاف نیکل (Ni) در این منطقه، موضوع از طریق مزایده به شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر واگذار شد.
وی اظهار داشت: با انجام فعالیت‌های اکتشافی مقدماتی توسط شرکت اکتشاف معادن و صنایع غدیر، 10 محدوده مورد شناسایی قرار گرفته که شامل هشت محدوده نیکل به وسعتی در حدود 90 کیلومتر و 2 محدوده سنگ تزئینی به وسعت پنج کیلومتر می‌شود که فعالیت‌های اکتشافی تکمیلی در 6 محدوده نیکل توسط شرکت یادشده ادامه خواهد یافت. 
وی اضافه کرد: این فعالیت‌ها برای اولین بار در کشور در این استان انجام می‌شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس گفت: چهار محدوده دیگر نیز به مزایده عمومی‌ گذاشته خواهد شد که علاقه‌مندان به فعالیت‌های معدنی می‌توانند نسبت به سرمایه‌گذاری در این بخش اقدام کنند.
همتی افزود: این فلز از جمله فلزات راهبردی است که کاربردهای گوناگونی در پزشکی، فولاد، ضد رنگ و آلیاژ فلزات دارد. 
او ادامه داد: براساس گزارش‌های بین‌المللی، میزان تولیدات معدنی نیکل در دنیا در سال 2017 افزون بر 2 و یک‌دهم میلیون تن و ذخایر جهانی آن 74 میلیون تن بوده و کشورهای کانادا، استرالیا، برزیل، اندونزی و فیلیپین دارای بیشترین تولیدات این ماده معدنی هستند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی