[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۳
  • دوره جدید

صدرنشینی دوباره فارس در سومین نشست سراسری صداوسیمای استان‌ها، روزنامه شیراز نوین

صدرنشینی فارس در تولید برنامه‌های نوروزی و همچنین تولید و توزیع محتوا در فضای مجازی، سوغات مرکز فارس از مشهد مقدس بود.سومین نشست مدیران کل مراکز صدا و سیما با حضور عسکری رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دارابی معاون امور استان‌ها و برتری مرکز فارس به کار خود پایان داد. در این نشست که همایش رشد و تعالی مراکز استان‌ها نام داشت، در سه روز گذشته مسائل و مشکلات شبکه‌های استانی صدا و سیما بررسی شد و سیاست‌های کلی سالانه مراکز اعلام شد. رئیس رسانه ملی در نشست سراسری مدیران کل مراکز صدا و سیما با اشاره به تعامل نزدیک شبکه‌های استانی با مردم و فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف، جایگاه این شبکه‌ها را در ایجاد انسجام ملی و مقابله با جنگ نرم دشمن، اثرگذار و مهم دانست. رئیس رسانه ملی در ادامه به تشریح اولویت‌های شبکه‌های استانی در شرایط کنونی کشور اشاره و تأکید کرد: مهم‌ترین وظیفه رسانه در شرایط کنونی، مقابله با هجمه تبلیغات دشمن و زدودن زنگار شبهه و تردید از ذهن مردم است که در این میان، شبکه‌های استانی صداوسیما با توجه به ارتباط نزدیکشان با مردم نقشی تعیین کننده دارند. عسکری به ضرورت تهیه نقشه راهبردی برای هر یک از شبکه‌های استانی در حوزه فضای مجازی اشاره و تأکید کرد: هر شبکه استانی باید با شناسایی افراد اثرگذار در فضای مجازی استان مربوط خود، ضمن تعامل مناسب با آنان زمینه اثرگذاری بیشتر در این فضا را فراهم کند. رئیس رسانه ملی بر تقویت هیئت‌های اندیشه‌ورز با حضور نخبگان و شخصیت‌های علمی و فرهنگی مراکز استانی تأکید و اظهار داشت: صداوسیمای هر استان باید با همفکری نخبگان استان‌ها، به ویژه در حوزه فضای مجازی، با ارتقای فعالیت‌ها و برنامه‌های خود زمینه اثرگذاری بیشتر بر افکار عمومی را فراهم سازد. عسکری با بیان این مطلب که تولید برنامه‌هایی با موضوع اشتغال باید در اولویت شبکه‌های استانی قرار بگیرد گفت: موضوع اشتغال باید دائم توسط شبکه‌های استانی رصد و اخبار ارائه شده در این خصوص بررسی و به مردم گزارش داده شود. عسکری در پایان گفت: از تلاش‌های صادقانه مراکز، به ویژه از مرکز فارس و سهرابی مدیرکل مرکز به دلیل اهتمام و تلاش ویژه‌ای که هم در تولیدات نوروزی و هم در فضای مجازی داشته‌اند و برنامه‌های مفرح بومی و محلی را برای مخاطبان پخش کرده‌اند تشکر می‌کنم و از شما می‌خواهم تلاشتان ادامه‌دار باشد. 
دارابی نیز اهتمام برای تحقق شعار سال و پاسخگو کردن مسئولان برای «حمایت از کالای ایرانی» و معرفی مولدان و کارآفرینان، برجسته‌سازی خدمات و کارهایی که برای ایجاد اشتغال صورت می‌گیرند را مورد توجه و تأکید قرار داد و گفت: ترویج فرهنگ قناعت و ساده‌زیستی در راستای اصلاح الگوی مصرف و نقد فرهنگ اسراف و اشرافی‌گری و ممنوعیت نمایش آن در رسانه، از جمله راهکارهای مهم تحقق شعار سال است که باید با جدیت دنبال شوند. 
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما خواستار استفاده هنرمندانه از همه ظرفیت‌های رسانه‌ای برای تأمین، تولید و پخش برنامه شد و افزود: فضای مجازی فرصت مهمی است که در اختیار رسانه قرار گرفته، باید در این عرصه پیشگام بود و از همه پتانسیل‌های آن استفاده کرد. دارابی حسن تدبیر مدیرکل مرکز فارس را در بازتعریف جدول پخش برنامه‌ها، اطلاع‌رسانی برخط به گردشگران، ارتباط با زائران کاروان راهیان نور و همکاری با نیروی انتظامی را بسیار خوب دانست و گفت: مرکز فارس در بخش‌های ویژه برنامه‌های نوروزی سیما، فضای مجازی و کلیپ در میان تمام مراکز کشور موفق به کسب رتبه برتر شد و من لازم می‌دانم از سهرابی و تمام معاونان، مدیران، کارشناسان و همکارانی که در آن مرکز برنامه‌سازی می‌کنند و با سعی هنرمندانه نقش مؤثری در ظهور و ثبت این توفیق شایسته را داشته‌اند قدردانی کنم. در پایان مراسم، لوح تقدیر مقام اول ویژه برنامه‌های نوروزی سیما برای دومین سال متوالی، مقام اول فضای مجازی، مقام اول تولید کلیپ توسط عسکری رئیس سازمان صدا و سیما به سهرابی مدیرکل مرکز فارس اهدا شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی