[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

جهاد بسیج رسانه فارس برای اندیشمندان و اصحاب قلم، روزنامه شیراز نوین

موفقیت روزنامه شیرازنوین در فراخوان تولید ایده با موضوع بهترین راهکار عملیاتی برای حمایت از تولید ملی
جهاد بسیج رسانه فارس برای اندیشمندان و اصحاب قلم
جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» خبرنگاران فارس را فرامی‌خواند

 

شیرازنوین- سعیدرضا امیرآبادی

amirabadi_shznvn@yahoo.com

حمایت از تولید ملی، یک رسالت همگانی برشمرده می‌شود. به همین دلیل تمامی ارکان جامعه فارغ از جهت‌گیری‌های سیاسی و با سلیقه‌های متنوع، وظیفه دارند در زمینه فراگیر شدن آن در جبهه‌های گوناگون به فعالیت بپردازند. سازمان بسیج رسانه فارس نیز در همین زمینه از اندیشمندان، فرهیختگان و اصحاب قلم طی فراخوانی دعوت به عمل آورد تا راهکارهای خود را به منظور حمایت از تولید ملی ارائه کنند. در پاسخ به فراخوان تولید ایده با موضوع بهترین راهکار عملیاتی برای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی که از سوی سازمان بسیج رسانه فارس در قالب طرح شهید ارغوانی با عنوان پیوند رسانه و تولید مطرح گردید، از تمامی اصحاب فرهیخته رسانه استان خواسته شد سازمان بسیج رسانه را در راستایی خدمت‌رسانی تخصصی به تولید ملی و کالای ایرانی با ارائه ایده‌های ناب یاری نمایند که پس از اتمام فرصت، نفرات شایسته تقدیر از سوی هیئت داوران انتخاب شدند. پس از اعلام فراخوان، به مخاطبان فرصت داده شد در فرصتی 24روزه از تاریخ 97/3/13 تا 97/4/7 ایده‌ها و راهکارهای خود را به سازمان بسیج رسانه ارسال نمایند و در این فرجه زمانی، آثار بسیاری دریافت گردید که در نهایت اثر سعیدرضا امیرآبادی، دبیر سرویس فرهنگ و هنر روزنامه شیرازنوین به همراه چهار اثر از محمدحسین فرجی، محمدمهدی نعمتی، رحیم میرعظیم و بهرام بهرامی شایسته تقدیر انتخاب شدند.
ضیافتی برای اهل قلم
در ادامه فعالیت‌های بسیج رسانه استان فارس به منظور بهره‌برداری از نظرات اندیشمندان و تکریم آرای اهل قلم، مسئول سازمان بسیج رسانه فارس از برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان خبر داد و گفت: خبرنگاران از ۱۶تیر تا ۳۱شهریورماه سال جاری می‌توانند آثار خود را به این سازمان ارسال کنند. مصطفی اژدری مسئول سازمان بسیج رسانه فارس، ۱۴تیرماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز از برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در این استان خبر داد و گفت: برای نخستین بار این جشنواره در سطح استان فارس برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه این جشنواره دارای دو مرحله استانی و کشوری است افزود: موضوعات این جشنواره دارای دو بخش کشوری و استانی است؛ بدین صورت که برخی از موضوعات فقط مختص به استان فارس بوده و مرحله کشوری ندارند، اما سایر موضوعات دارای مرحله کشوری هستند. اژدری با اشاره به بخش‌های کشوری این جشنواره گفت: مقاومت و دفاع مقدس، مسائل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن‌شناسی، اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، خدمات اجتماعی و محرومیت‌زدایی از جمله بخش‌های کشوری این جشنواره هستند. رئیس سازمان بسیج رسانه فارس ادامه داد: البته یک بخش ویژه با عنوان «شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع)» نیز برای بخش کشوری در نظر گرفته شده که مختص استان فارس است. وی با اشاره به محورهای این جشنواره گفت: این جشنواره در محورهای عکس، موشن‌گرافی، خبر، گزارش و کاریکاتور برگزار می‌شود و برگزیدگان مرحله استانی به مرحله کشوری راه پیدا خواهند کرد. اژدری به بخش‌های استانی اشاره کرد و گفت: این موضوعات از سوی ادارات خاصی که در ستاد برگزاری جشنواره با ما همکاری داشته‌اند، انتخاب شده و هدایای آنها را نیز همان ادارات متقبل می‌شوند، ضمن اینکه برخی از این موضوعات فقط در یک بخش خاص هستند. رئیس سازمان بسیج رسانه فارس گفت: موضوع «سازگاری با کم‌آبی» در تمام بخش‌ها و از سوی اداره آبفا، موضوع «معضل پلاستیک» در بخش کاریکاتور، موضوع «سختی‌های کار محیط‌بانان» در بخش خبر و موضوع «مشارکت مردم در حفظ محیط‌زیست» در بخش عکس از جمله موضوعاتی هستند که توسط اداره‌کل محیط زیست استان فارس انتخاب شده‌اند.
تنوع موضوعات جشنواره
وی ادامه داد: همچنین موضوع «سواد رسانه‌ای» در ۳بخش موشن‌گرافی توسط سازمان فضای مجازی سراج، موضوع «رسانه و اجرای کردن اصل هشتم قانون اساسی درباره امر به معروف و نهی از منکر» توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس از دیگر موضوعات بخش استانی جشنواره هستند. اژدری، بازه زمانی و مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره را از ۱۶تیرماه تا ۳۱شهریورماه سال جاری اعلام کرد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را به‌صورت چاپ شده و همچنین فایل ورود به‌صورت حضوری به سازمان بسیج رسانه فارس تحویل دهند. رئیس سازمان بسیج رسانه فارس با بیان اینکه زمان برگزاری اختتامیه مرحله استانی این جشنواره ۲۹مهرماه سال جاری انتخاب شده است گفت: در برگزاری این جشنواره، ادارات و نهادهای مختلفی از جمله دفتر فرهنگی ـ اجتماعی استانداری فارس، صداوسیما، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، ستاد کنگره سرداران و ۱۵هزار شهید استان فارس، معاونت روابط عمومی و تبلیغات سپاه فجر فارس، معاونت فرهنگی سپاه فجر فارس، اداره‌کل صنعت،‌ معدن و تجارت، اداره‌کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس، شرکت آب منطقه‌ای، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، سازمان فضای مجازی سراج، مدیریت شهرک‌های صنعتی و همچنین گروه چاپ نشر و انتشارات کامیاب یاری داده‌اند. وی با یادآوری اینکه خبرنگاران در تعداد آثار ارسالی و همچنین شرکت در بخش‌های مختلف جشنواره آزاد هستند گفت: علاوه بر این‌ها از ۳رسانه‌ای که خبرنگاران آن بیشترین تعداد آثار را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کرده‌اند، تجلیل خواهد شد. اژدری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه بسیج رسانه فارس فعالیت‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است، راه‌اندازی کانون‌های بسیج رسانه در شهرستان‌های فارس، برپایی دوره‌های فقه و رسانه و همچنین اردوهای جهادی را از جمله این برنامه‌ها برشمرد.
نشست تخصصی اندیشه‌ورزان
شایان ذکر است دومین نشست تخصصی هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه فارس، روز پنجشنبه 97/04/14، با حضور رئیس، دبیر، اعضای هیئت و همچنین رئیس مجمع بسیج رسانه استان برگزار گردید. اهدای حکم هیئت اندیشه‌ورز بسیج رسانه استان که بنابه پیشنهاد مسئول سازمان بسیج رسانه استان ازسوی سردار فرمانده استان به امضا رسیده بود در ابتدای این جلسه توسط مصطفی اژدری رئیس سازمان صورت پذیرفت و در ادامه، وی ضمن تشریح مسائل مهم استان در فضای رسانه و نقش رسانه‌ها به تبیین برنامه‌ها و رسالت‌های سازمان پرداخت و از اعضا خواست درباره سه موضوع حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی، برگزاری میز مطالبه‌گری در فضای رسانه و همچنین چگونگی برگزاری برنامه‌های مربوط به روز و هفته خبرنگار نظرات خود را مطرح نمایند. پس از بحث و بررسی موضوعات توسط اعضا، به دلیل اهمیت موضوعات مقرر شد هفته آینده جلسه فوق‌العاده‌ای در همین خصوص برگزار گردد. در ادامه این مراسم، از پوستر اولین جشنواره رسانه‌ای ابوذر رونمایی شد و احکام رئیس و هیئت اندیشه‌ورز استان اعطا شد. در پایان مراسم از برگزیدگان فراخوان تولید ایده با موضوع بهترین راهکار عملیاتی برای حمایت از تولید ملی تجلیل شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی