[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

اصغر اکبری: همین جوان‌ها را فصل آینده با قیمت‌های گزاف می‌خرند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: باشگاه قشقایی شیراز در آغاز چهارمین سال فعالیت خود، دست به کار بزرگی زد. آنها به ترتیبی که بود، امتیاز تیم دیگر شیرازی را به خود منتقل کرده و با انتقال از لیگ دو به لیگ یک فوتبال کشور، گام بلندی برای پیشرفت هرچه سریع‌تر در سطح فوتبال ایران برداشتند. 
اما این انتقال امتیاز، به تنهایی نمی‌تواند باعث رشد و شکوفایی این باشگاه شود. قشقایی که پتانسیل بسیار بالایی در بحث جذب تماشاگر دارد، در صورتی که از نظر امکانات و جذب بازیکن هم در سطح مطلوبی قرار بگیرد، می‌تواند تا ده سال آینده حتی به یکی از قطب‌های فوتبال کشور تبدیل شود. اما این باشگاه در حال حاضر تا چه اندازه ظرفیت قرار گرفتن بین 34تیم برتر کشور را دارد؟ آیا حضور در لیگ یک برای باشگاه قشقایی زود نبود؟ آیا بهتر نبود این باشگاه در همان لیگ دسته دوم تلاش خود را ادامه می‌داد و هرگاه توانایی صعود پیدا کرد، وارد لیگ یک می‌شد؟ این‌ها برخی سوالاتی است که در حال حاضر وجود دارد، اما با موفقیت این تیم در فصل جدید لیگ دسته اول از بین خواهد رفت یا دست‌کم کمرنگ خواهد شد.
 هنگامی که انتقال امتیاز برق جدید به قشقایی قطعی شد و نام مالک باشگاه برق جدید به عنوان قائم‌مقام باشگاه قشقایی مطرح شد، این تصور به وجود آمد که تیم فصل گذشته برق جدید، شاکله تیم قشقایی در فصل جدید را تشکیل می‌دهد و این تیم در اولین فصل حضور در لیگ یک، صاحب بازیکنانی می‌شود که حداقل شش ماه تا یک سال سابقه بازی در لیگ یک را دارند. اما حالا شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورده است. مسائل مالی باعث شده تقریباً هیچ یک از بازیکنان فصل گذشته برق جدید حاضر به عقد قرارداد با قشقایی نباشند و اصغر اکبری در حال حاضر با جمعی از بازیکنان فصل گذشته و جمعی از بازیکنانی که در تست ماه پیش باشگاه نمره قبولی گرفته‌اند، تیمش را برای حضور در فصل جدید آماده می‌کند.
در فاصله کمتر از 40روز تا آغاز لیگ دسته اول فصل 98-97، دقایقی در تمرین باشگاه قشقایی حاضر شدیم و با سرمربی و یکی از مربیان این تیم گفت‌‌وگویی انجام دادیم.
اصغر اکبری در خصوص نحوه آماده‌سازی تیمش گفت: ما از حدود 400بازیکن تست گرفتیم و از بین این بازیکنان 18نفر را انتخاب کردیم و داریم روی همین جوان‌ها کار می‌کنیم تا برای آغاز بازی‌ها آماده شویم. از بازیکنان فصل گذشته برق جدید نتوانستیم بازیکنی جذب کنیم، ولی برخی بازیکنان فصل گذشته خودمان را در ترکیب خواهیم داشت. ضمن اینکه سیدکاظم رحمانی که نیم‌فصل دوم فصل گذشته در تیم داماش گیلان حضور داشت، حالا به قشقایی برگشته و دارد تمریناتش را آغاز می‌کند و مهرداد علیزاده (بازیکن سابق برق جدید) هم که به داماش رفته بود، با ما قرارداد بسته و در فصل جدید بازیکن قشقایی خواهد بود.
اکبری در خصوص احتمال جذب بازیکنان شاخص گفت: می‌خواهیم 6بازیکن را که از بازیکنان لیگ برتری هستند اما برای حضور در لیگ یک انگیزه دارند جذب کنیم. چون حضور بازیکن لیگ برتری که خودش را بزرگ‌تر از لیگ یک بداند و انگیزه‌ای برای حضور در این دسته نباشد، فایده‌ای ندارد. حالا ممکن است از بین همین بازیکنان حاضر در تمرین، نفراتی پیدا شوند که بتوانند کار همان شش بازیکن را انجام دهند و ما نیازی به جذب آنها هم نداشته باشیم. به یک دروازه‌بان، دو مدافع میانی، یک ‌هافبک وسط، یک وینگر و یک مهاجم نوک نیازمندیم. ما الان نمی‌توانیم بازیکنان گران‌قیمت جذب کنیم، اما مطمئن باشید در پایان فصل، همین بازیکنان را با قیمت‌های بالا می‌خرند. ما فصل گذشته هم بازی‌های بسیار خوبی در لیگ یک انجام دادیم و برابر تیم‌هایی مثل اروند خرمشهر و داماش گیلان که جزو برترین تیم‌های لیگ دو بودند، عالی بازی کردیم و تیم برتر میدان بودیم و به تیم سال جدیدمان هم امیدواریم. 
همچنین رشید طهماسبی که مسئولیت اصلی تیم‌های قشقایی در رده‌های سنی پایه را بر عهده دارد، امسال یکی از مربیان تیم بزرگسالان هم هست و به اصغر اکبری کمک خواهد کرد. او درمورد وضعیت این تیم گفت: با توجه به اینکه سال اول حضورمان در لیگ یک است، بحث جوان‌گرایی اولویت اول ماست. می‌بینید که همگی، جوانان جویای نام هستند و چند بازیکن باتجربه هم از لیگ برتر و لیگ یک اضافه شده‌اند. قطعاً امسال تیم خیلی خوبی داریم که می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. همیشه اسم‌ها بازی نمی‌کنند، گاهی آنهایی که اسمی ندارند، کارایی بیشتری دارند. نگرانی خاصی نداریم. با شناختی که از اصغرآقا داریم، همیشه کسی بوده که با جوان‌ها خوب کار کرده است. قشقایی را در چند سال آینده خیلی خوب خواهید دید. قشقایی اگر همین‌طور پیش برود، حرف‌های زیادی در آینده خواهد داشت و امسال هم شروع خوبی خواهد داشت.
طهماسبی در خصوص هدف نخست این باشگاه در اولین فصل حضور در لیگ یک گفت: این‌طور نیست که بگوییم چون فصل اول حضورمان است، فقط برای بقا می‌جنگیم. ما حتی به نیمه بالای جدول فکر می‌کنیم و اینکه نزدیک به صعود هم باشیم. می‌شود. این چیزی هم که می‌بینید شاکله اصلی تیم نیست. بازیکنانی به تیم اضافه خواهند شد که سابقه 4-5سال بازی در لیگ یک و حتی لیگ برتر را دارند، اما جوان هم هستند. یعنی بازیکنانی نیستند که پا به سن گذاشته باشند و حالا بخواهند در انتهای فوتبالشان در لیگ یک بازی کنند. الان پژمان قرمزی را آورده‌ایم و دارد با تیم تمرین می‌کند. او سابقه ده سال حضور در تیم‌هایی مثل ذوب‌آهن و صنعت نفت دارد. چند بازیکن فصل گذشته‌مان هم هنوز هستند، هرچند همین‌ها هم ماندگاری‌شان قطعی نیست.
کمک‌مربی تیم قشقایی در خصوص میزان آمادگی این بازیکنان در فاصله حدود یک ماه به آغاز بازی‌ها گفت: این‌ها چون بیشتر بازیکنان خودمان بوده‌اند، کم و بیش از آمادگی آنها خبر داشتیم که در چه شرایطی هستند. مربیان پرتغالی هم به تیم اضافه شده‌اند و تمرینات روز دنیا را به بازیکنان آموزش می‌دهند و با توجه به همه جهات، به فصل جدید امیدوار هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی