[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

زردپوشان در برزخ انتخاب سرمربی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- پویا کیخا
هفته گذشته پس از کش و قوس‌های فراوان، وحید رضایی سرمربی فجرسپاسی شد. هنوز ۲۴ساعت از انتشار این خبر نگذشته بود که امید نمازی، سرمربی ذوب در باب مخالفت با جدایی دستیارش گفت: «برای باشگاه فجر احترام فراوانی قائلم اما به رضایی اجازه جدایی نمی‌دهم؛ چراکه کار او در تیم ما تأثیرگذار است.» این در شرایطی بود که باشگاه بدون تعجیل و با حوصله فراوان، با گزینه‌های مختلف بومی و غیربومی به مذاکره پرداخته بود و سپس در نام وحید رضایی توافق کلی میان اعضای هیئت مدیره حاصل شده بود. حال با ندادن اجازه جدایی به رضایی توسط ذوب‌آهن، زردپوشان شیرازی نتوانستند از اسارت در برزخ انتخاب سرمربی آزاد شوند.
ابتدا قرار بودکلانتری با حفظ سمت همچنان روی نیمکت فجر بماند، اما مشخص شد باشگاه تمایل چندانی برای ادامه همکاری با او ندارد. سپس نام‌هایی مانند اصغر اکبری و امیرحسین پیروانی بر سر زبان‌ها افتاد که باز هم توافق میسر نشد تا در نهایت، وحیدرضایی در شرف بازگشت مجدد به شیراز و نشستن روی نیمکت فجر قرار بگیرد که این امر با توجه به مخالفت باشگاه ذوب‌آهن تقریباً منتفی شد؛ هرچند از گوشه و کنار خبر می‌رسد بدون سروصدا در حال رایزنی برای جلب رضایت سرمربی ذوب‌آهن به سر می برند تا وی را دوباره راهی شیراز کنند. 
فجر این روزها در شرایطی که هنوز سرمربی روی نیمکت خود نمی‌بیند، فعالیت در بازار نقل و انتقالات و اقدام به جذب بازیکن را آغاز کرده است. در 7روز گذشته عکس بازیکنانی مانند آرمان اکوان، محمدامین حاجی‌زاده، محمدحسین کریم‌زاده، علی دهقان، گودرز داوودی و حسین بهرامی همراه با پیراهن فجر در صفحه رسمی باشگاه منتشر شده تا این تیم هم‌زمان با تلاش برای انتخاب سرمربی، از آماده‌سازی‌های ابتدایی و تمهیدات اولیه برای فصل پیش‌رو غافل نماند. هرچند در فوتبال حرفه‌ای رسم بر این است ابتدا اقدام به انتخاب و بستن قرارداد با کادرفنی می‌شود، سپس براساس نظرات او خرید و فروش بازیکن استارت می‌خورد. این انتقاد بر مدیریت باشگاه وارد است که چرا بدون انتخاب سرمربی بازیکن جذب می کند. 
از طرفی وقتی به فهرست بازیکنان جداشده نگاهی می‌اندازیم، به عملکرد ضعیف فجر شهیدسپاسی در نقل و انتقالات پی می‌بریم. شاید فرارسیدن زمان آینده ما را مجبور به اعتراف به اشتباه کند، اما تا بدین لحظه فجر بهترین‌هایش را از دست داده و جانشینانی که به خدمت گرفته در حد و اندازه نام‌هایی مانند جودکی، مشایخ، شجاعیان، مجیدی، زینال خیری و صفرزاده که شیراز را به مقصد تیم‌های لیگ برتری و لیگ یکی ترک کرده‌اند، نیستند. واقعیت این است که روی کاغذ به نظر نمی‌رسد مهره‌های جدید فجر در پرکردن حای خالی ستاره‌های جداشده توفیقی کسب کنند؛ چراکه در گذشته درخشش خیره کننده‌ای نداشته‌اند و در دوران جوانی فوتبال خود نیز به سر نمی‌برند که به پدیده شدن احتمالی آنها دل بست. 
عمده ستاره‌های لیگ یک و بازیکنان متوسط لیگ برتر که سطحی برابر با بهترین‌های لیگ یک دارند، توسط تیم‌های شاخص لیگ یک و درجه دو لیگ برتر سوا شده‌اند. اگر فجر همین حالا شمشیرش را در کارزار نقل و انتقالاتی تیز کند، توفیق چندانی کسب نخواهد کرد، چراکه تیم‌هایی مانند اکسین و شهرداری ماهشهر بهترین‌ها را ربوده‌اند. برای پرکردن این نقص بزرگ، فقط یک راه پیش‌روی مدیریت فجر قرار دارد؛ جذب بازیکنان جوان بااستعداد از تیم‌های استان فارس و استان‌های همجوار همراه با بهادادن به بازیکنان تیم‌های پایه و باز کردن درهای ورودی بزرگسالان به جای درهای پادگان به روی آنها و امید به بیرون آمدن امثال ابوذر صفرزاده از دل جوانان جذب شده است. اتفاقی که قطعاً به وسیله بستن قرارداد با یک سرمربی کاربلد که بیشتر پروژه‌های دوران مربیگری خود را با موفقیت پشت سرگذاشته باشد، شدنی خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی