[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

سرلشکر باقری مسئول پرونده معاون قالیباف شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس شورای شهر تهران در مورد ابعاد مختلف فساد در شهرداری تهران در دوره‌های گذشته توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش انتخاب، محسن‌هاشمی ‌با اشاره به اهتمام شورای شهر تهران به مبارزه با فساد در شهرداری تهران گفت: اصولاً مبارزه با فساد در کشور ما، بیش از اندازه تبلیغاتی شده و حالت هیاهو پیدا کرده است و به‌دلیل آنکه اثرات واقعی آن به‌درستی دیده نمی‌شود، مردم را مأیوس می‌کند.
وی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه معمولاً مبارزه با فساد باید خاموش انجام شود تصریح کرد: قوانین نیز بر این موضوع تأکید دارد؛ چرا‌که نمی‌توان موضوعی را در مطبوعات بیان کرد و افرادی را متهم کرد قبل از آنکه اتهامات اثبات شود و بعد از چند سال بینیم فردی که متهم شد و خبرش در جامعه پیچید؛ اشتباه شده و معتقدم باید موارد فساد را به سرانجام رساند و بعد از آنکه اثبات شد، آن را مطرح کنیم.
وی با بیان اینکه باید چاره‌ای اندیشید تا از تکرار فساد جلوگیری کرد گفت: همچنین می‌بایست با کسانی که بانی فساد هستند، تنبیه جدی صورت گیرد که برای دیگران پند‌آموز باشد.
هاشمی ‌با بیان اینکه در کشور ما در مورد فساد زیاد حرف زده می‌شود که یواش یواش خود فاسد هم مظلوم می‌شود گفت: در شهرداری تهران نیز می‌بایست مبارزه با فساد، به مبارزه سیستماتیک متمرکز شود و علاوه‌بر شناسایی منشأ و مبدأ فساد با مسببان آن که در این سیستم غلط قد کشیدند نیز برخورد شود تا حق و حقوق مردم به آنها بازگردانده شود.
رئیس شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه در مورد پرونده فساد در شهرداری تهران بحث‌های زیادی مطرح است که یکی از نمونه‌های آن بحث املاک نجومی ‌بود تصریح کرد: اخیراً قوه قضائیه اعلام کرده که به همه ابعاد این پرونده رسیدگی کرده و با مسببان آن برخورد شده است و به نظر می‌رسد این پرونده مختومه شده است.
وی با بیان اینکه این پرونده بنا به دستور مقام معظم رهبری از سوی سرلشگر باقری رئیس ستاد کل در حال پیگیری است گفت: تا آنجایی که خبر دارم گروهی در نیروهای مسلح و دادسرای نظامی ‌قوه قضائیه مشغول به بررسی ابعاد این پرونده هستند که به نتایجی نیز رسیدند به‌گونه‌ای که منجر به دستگیری حدود پنج‌نفر شد که برخی با وثیقه آزاد و برخی هنوز در زندان هستند.
هاشمی‌ با بیان اینکه موضوع فساد به یک قراردادی فیمابین شهرداری و یاس بر می‌گردد که مربوط به ۱۰‌هزار میلیارد تومان تبادلات مالی بود که باید به انواع مختلف در اقتصاد شهری فعال می‌شده است تصریح کرد: حالا این قرارداد منجر به‌ایجاد یک پرونده فساد شده که در حال رسیدگی است و از آنجا که رسیدگی از بالا در حال انجام است ما منتظر رسیدگی هستیم اما آنچه که برای ما مهم است اینکه موضوع طلب شهرداری از یاس پیگیری شود.
وی در مورد رقم بدهی هلدینگ یاس به شهرداری گفت: بحث‌هایی با مسئولان مربوطه در مورد رقم بدهی مطرح است. چرا‌که در شهرداری صحبت است ۴۰۰۰‌تا ۴۵۰۰‌میلیارد تومان هولوگرام است، اما آنها این رقم را قبول ندارند. چرا‌که می‌گویند این عدد درست نیست و البته ارتباطات ملکی نیز برای فعالیت‌های عمرانی وجود داشته اما ملک‌ها هنوز به نام نشده که در واقع باید این مسائل رسیدگی شود تا طلب شهرداری نیز مشخص شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی