[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

برای تأمین آب ذخایر استراتژیک را هزینه کرده‌ایم، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان فارس با اشاره به میزان ورودی و خروجی آب در این استان، از کم‌آبی شدید در فارس خبر داد و با تأکید بر اینکه برای جبران کمبود آب از ذخایر استراتژیک استفاده می‌کنیم، لزوم مشارکت مردم در کاهش اثرات بحران آب را خواستار شد.
به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، حمیدرضا دهقانی پنجشنبه ۱۴تیر در همایش بزرگداشت روز دهیار و تجلیل از دهیاران نمونه‌ی فارس، گفت: در شرایط نرمال فارس باید ۳۰۷ میلی‌متر بارندگی داشته باشد تا این بارش ۱۱.۶میلیارد مترمکعب آب مورد نیاز را تأمین کند. امسال بارندگی‌ها در فارس تنها تأمین‌کننده ۵ میلیارد مترمکعب آب بود. او گفت: سالانه در فارس حدود ۸.۵ میلیارد مترمکعب آب مصرف می‌شود و برای تأمین این نیاز که روند افزایشی دارد باید از منابع زیرزمینی که ذخایر تجدیدناپذیر و استراتژیک هر کشوری محسوب می‌شود، استفاده کنیم. دهقانی با اشاره به اینکه استان فارس امسال در مقایسه با سال گذشته ۶۶ و در مقایسه با بارندگی بلندمدت ۵۶ درصد کاهش بارندگی را شاهد است، گفت: امسال استان فارس یازدهمین سال خشکسالی را تجربه می‌کند.
او در تشریح وضعیت بحرانی آب در فارس با بیان اینکه تمام شهرستان‌های استان فارس امسال شاهد کاهش ۵۰درصدی بارندگی در مقایسه با بلندمدت بوده‌اند، گفت: امسال رودخانه‌های استان فارس وضعیت بسیار نامطلوبی دارد به‌طوریکه شاهد کاهش ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی حجم آب در رودخانه‌ها هستیم. دهقانی از خشک شدن یا کم‌آبی شدید رودخانه‌های مشهور نظیر سیوند، شاپور، دالکی، کر، قره‌آقاج و... به‌عنوان نشانه‌های بحران آب یاد کرد و افزود: ورودی سد درودزن هم‌اینک ۲۷۱ لیتر برثانیه و خروجی آن ۵ هزار لیتر بر ثانیه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی