[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

حریم زیرساخت‌ها دولتی نشود، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: براساس گزارش‌های دریافتی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از میوه‌های تولیدی کشور خراب می‌شود این میزان با توجه به محدودیت آبی که وجود دارد تأسف‌بار است.
علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ایجاد زیرساخت صنایع تبدیلی در زمینه زعفران، اظهار داشت: در موضوعاتی مانند ایجاد زیرساخت صنایع تبدیلی اصولاً دولت نباید ورود پیدا کند، دولت باید بیشتر زمینه را ایجاد کند، مشاوره بدهد و تسهیلات را در اختیار افراد متقاضی قرار دهد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر مجموعه افراد یا اتحادیه‌هایی که در هر بخش تولیدی هستند بتواند به صورت زنجیره فعالیت داشته باشند مطمئناً منافع برای آنها بیشتر است و به راحتی می‌توانند بازار را مدیریت کنند. نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ‌با اشاره به اینکه درخصوص محصولات کشاورزی مختلف مانند خیار، گوجه و میوه‌ها امکان صنایع تبدیلی وجود دارد؛ اما کماکان فضای خالی بسیاری در این بخش داریم، ادامه داد: بخش عمده‌ای از محصول میوه باغات و تولیدی ایران خراب می‌شود و مصرف نمی‌کنیم.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی‌ با بیان اینکه اهتمام جدی مخصوصاً توسط خود تولیدکنندگان وجود دارد تا زنجیره تولید را کامل کنند، تصریح کرد: یکی از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی حمایت از زنجیره‌های تولید است تا بتوانند ارزش افزوده را در داخل کشور ایجاد کنند.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ‌در پایان با تأکید بر اینکه گزارش شده که بین 20تا 25درصد از میوه‌های تولیدی کشور خراب می‌شود و این میزان باتوجه‌به محدودیت آبی که وجود دارد تأسف‌بار است، خاطرنشان کرد: بخشی از خرابی میوه‌ها به کیفیت، عدم دسترسی به بازار، عدم کشش بازار برمی‌گردد کشور ما در صادرات نیز محدودیت دارد زیرا عضو هیچ اتحادیه و یا کنوانسیونی نیستیم لذا اگر قصد داشته باشیم صادرات کنیم به‌ناچار باید تعرفه بپردازیم، پرداخت تعرفه نیز باعث کاهش قدرت رقابت است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی