[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

حکم اعدام ۸داعشی حادثه تروریستی مجلس برای اجرا به دادستانی ارسال شد، روزنامه شیراز نوین

رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی ‌تهران گفت: حکم اعدام ۸تروریست داعشی که در حمله به مجلس شورای اسلامی ‌و حرم امام خمینی (ره) نقش داشتند، برای اجرا به دادستانی ارسال شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین موسی غضنفرآبادی در گفت‌وگو با تسنیم، درباره آخرین وضعیت پرونده هشت متهم وابسته به داعش که در حمله به مجلس شورای اسلامی‌ و حرم امام راحل نقش داشتند، اظهار کرد: پرونده این هشت نفر که به‌ اتهام «معاونت در بغی مستوجب اعدام» به اعدام محکوم شدند، برای اجرا به دادستانی ارسال شده است. این مقام قضایی افزود: احکام پرونده افراد مزبور، پس‌از استیذان از سوی رئیس قوه ‌قضاییه، اجرا می‌شود. به گزارش تسنیم، ساعت 10:30 دقیقه صبح 17 خرداد سال گذشته بود که عوامل داعش در دو اقدام تروریستی جداگانه به ساختمان مجلس شورای اسلامی ‌و حرم بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ‌ایران حمله کردند. پس از این حمله تروریستی و به هلاکت رسیدن، تروریست‌ها، 26نفر از همدستان عوامل حمله به مجلس و حرم امام، دستگیر شدند که جلسه اول رسیدگی به اتهامات آنها، هشتم اردیبهشت سال جاری برگزار شد و پس از هفت جلسه دادگاه، شعبه 15دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، متهمان را به اتهام معاونت در بغی، به اعدام محکوم کرد.
متهمان این پرونده به احکام خود اعتراض کردند و پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارسال شد و نهایتاً دیوان عالی کشور نیز، حکم دادگاه انقلاب را عیناً تأیید کرد. پرونده 18نفر از همدستان عوامل حمله به مجلس شورای اسلامی ‌و حرم امام (ره)، همچنان در دست رسیدگی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی