[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

کیخا: ثبت حرکاتم در کتاب داوری ژیمناستیک ارزشمند است، روزنامه شیراز نوین

ژیمناست شیرازی می‌گوید که در دنیا هیچ ژیمناستی نیست که 5‌حرکت به نام خود به ثبت رسانده باشد و ثبت این پنج‌حرکت توسط او یک رکورد ارزشمند برای کشور محسوب می‌شود.
سعیدرضا کیخا بعد از ثبت پنجمین حرکت خود در کتاب داوری فدراسیون جهانی ژیمناستیک در گفت‌و‌گو با ایسنا اظهار کرد: خداراشکر توانستم حرکت پنجمم را با ارزش‌F به ثبت برسانم. ارزش F از ارزش‌های بسیاربالا در ژیمناستیک است. در وسیله خرک حلقه در کتاب داوری ژیمناستیک سه حرکت با ارزش‌F وجود دارد که 2تای آن به نام من است.
ژیمناست پرافتخار ایرانی در ادامه گفت: فکر می‌کنم این یک افتخار برای کشورم است. ضمن اینکه در دنیا هیچ ژیمناستی نیست که 5حرکت به نام خود به ثبت رسانده باشد. این یک رکورد ارزشمند برای کشور محسوب می‌شود. من در وسیله خرک حلقه جام جهانی فرانسه نیز به عنوان نفر دوم به فینال رسیدم و امیدوارم که در فینال نیز اجرای خوبی داشته باشم و به مدال برسم.
کیخا ادامه داد: حرکتی که در این مسابقات انجام دادم بسیار دشوار بود. به‌نظر خود من اگر در آینده رایزنی‌هایی شود می‌تواند ارزش بالاتری هم داشته باشد. من در حین مسابقات با نماینده فدراسیون جهانی صحبت کردم و او هم همین اعتقاد را داشت، ولی فعلا ارزش‌F به آن داده شد و قرار شد که در جلسه بعدی کمیته فنی فدراسیون جهانی ژیمناستیک که در دوحه برگزار می‌شود، دوباره در مورد آن بحث شود. اگر رایزنی شود جا دارد که ارزش بالاتری به این حرکت اختصاص داده شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی