[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

سه‌شنبه بابرکت برای ارژن، روزنامه شیراز نوین

گروه ورزش - م.حامد: سه‌شنبه بعدازظهر و در ساعاتی که ارژنی‌ها در حال گل‌باران حریف کرجی خود بودند، سه امتیاز دیگر هم به حسابشان واریز شد؛ سه امتیازی که عملاً 6امتیاز به این تیم کمک کرد.
قضیه از این قرار بود که تیم‌های ارژن شیراز و یاسین پیشرو قم در هفته نوزدهم رقابت‌های فوتسال لیگ برتر ایران، روز شنبه دوم بهمن ماه در قم به مصاف یکدیگر رفتند. آن بازی با نتیجه چهار بر سه به سود حریف قمی به پایان رسید. اما با اعتراض باشگاه ارژن به حضور یک بازیکن غیرقانونی تیم یاسین پیشرو، این اعتراض پذیرفته و نتیجه بازی به سود تیم شیرازی اعلام شد. کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هفته گذشته هم تیم یاسین پیشرو قم را به دلیل استفاده غیرمجاز از مهدی زاهدی، بازنده دیدار با دانشگاه آزاد اعلام کرده بود. زاهدی بازیکن تیم امید ماهان تندیس قم بوده و در نیم فصل اول برای دانشگاه آزاد به میدان می‌رفت.
تیم یاسین پیشرو تا قبل از بازی‌های روز سه‌شنبه، 6امتیاز از ارژن شیراز پیش بود؛ اما بعد از بازی‌های این روز، سه امتیاز از این تیم عقب افتاد و عملاً می‌توان گفت ارژن در یک روز 9امتیاز به جیب زد تا به رتبه نهم جدول رده‌بندی مسابقات صعود کند. نماینده شیراز در لیگ برتر فوتسال همچنین در این روز به میزان 10گل، تفاضل گل خود را بهبود یافته دید. 6اختلاف برتری در بازی با مقاومت البرز به علاوه یک نتیجه سه بر صفر به سود این تیم و همچنین از بین رفتن یک شکست با اختلاف یک گل که مجموعاً می‌شود 10گل و بدین ترتیب تفاضل گل این تیم از منفی 11 به منفی 1 افزایش یافت.
ارژن حالا امیدواری بیشتری به صعود به رتبه هفتم جدول دارد. رتبه هفتم بالاترین رتبه‌ای است که می‌توان در پایان فصل برای این تیم شیرازی متصور بود. آنها سه بازی با دانشگاه آزاد، آذرخش بندرعباس و مس سونگون دارند که پیروزی در این سه دیدار، آنها را 38امتیازی می‌کند و اگر تیم شهروند ساری در سه بازی آخر خود در لیگ برتر بیشتر از 4امتیاز کسب نکند، ارژن می‌تواند رتبه هفتم جدول را به خود اختصاص دهد. شهروند ساری در سه هفته پیش‌رو با آذرخش بندرعباس، مس سونگون و تأسیسات دریایی دیدار خواهد کرد. در این میان، یک تیم رده هشتمی هم حضور دارد. تیم فرش‌آرای مشهد 31امتیازی است. آنها روز سه‌شنبه با یک ضدحال اساسی مواجه شدند. توپ آنها در آخرین ثانیه‌ها به تور مس سونگون نشست و باعث شادی زائدالوصف و کم‌سابقه‌ای از سوی مشهدی‌ها شد؛ اما پس از بازی مشخص شد هنگامی که ضربه بازیکن مشهدی از فاصله دور به سمت دروازه مس سونگون می‌رفته، وقت به پایان رسیده و در نتیجه این گل قابل پذیرفتن نیست. بنابراین نتیجه 1-1 برای این دیدار ثبت شد تا فرش‌آرا از یک پیروزی شیرین محروم شود. در صورتی که ارژن بتواند سه بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد، بسیار بعید به نظر می‌رسد که نماینده مشهد بتواند رتبه‌ای بالاتر از تیم شیرازی کسب کند؛ چون دو بازی بسیار سخت در تبریز و ساوه با دبیری و شهرداری خواهد داشت و علاوه بر پیروزی خانگی برابر مقاومت البرز، باید آن دو تیم بالانشین و آماده را هم در زمینشان شکست دهد. بنابراین می‌توان گفت سرنوشت ارژن برای کسب رتبه‌ای بهتر از نهم، در دستان خودش خواهد بود.
ارژن در بازی بعدی خود روز یکشنبه هفته آینده در شیراز میزبان دانشگاه آزاد تیم سیزدهم جدول خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی