[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

سیلوی گندم از شعله‌های آتش در امان ماند، روزنامه شیراز نوین

در‌پی مشاهده دود از هواکش یکی از سیلوهای گندم در اکبر آباد، در طی دو روز 3‌ایستگاه آتش‌نشانی به محل اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی ‌سازمان آتش‌نشانی شیراز، با توجه به آتش‌سوزی صبح دیروز سیلوی گندم در اکبر آباد که برای بار دوم اتفاق افتاده بود (‌آتش‌سوزی اول در ساعت 18:20 روز پنجشنبه) و در‌پی مشاهده دود از یکی ازسیلوها این مجموعه تماس تلفنی با سامانه 125 آتش‌نشانی صورت گرفت.
جوکار فرمانده ایستگاه 15‌آتش‌نشانی در این باره گفت: ستاد فرماندهی آتش‌نشانی در ساعت 9:28دقیقه گروه‌های اطفای حریق را از ایستگاه‌15 به محل حادثه واقع در اکبر آباد اعزام کرده و گروه نخست پس از رسیدن به محل حادثه با توجه به حساسیت مکان آتش‌سوزی درخواست نیروهای پشتیبانی کردند.
جوکار با بیان اینکه پس از درخواست گروه کمکی اطفای حریق، ایستگاه‌های شماره 4 و 9 به محل حادثه اعزام شدند، گـفت: پس از حضور در محل حادثه، تیم عملیات به سه گروه تقسیم شده و هریک از گروه‌ها در ارتفاع 60‌متری‌، طبقه‌9 و 10‌سیلوی گندم قرار گرفته و حریق را که هر لحظه امکان گسترش داشت، مهار و از سرایت آتش به کندوهای نگهداری گندم جلوگیری کردند. 
وی تصریح کرد: با سرعت عمل آتش‌نشانان از سرایت آتش به کندوهای نگهداری گندم جلوگیری شد، و دود ناشی از حریق نیز به‌سرعت مرتفع شد.
وی با اشاره به‌اینکه در جریان این حادثه، چندین دستگاه خودرو سبک و سنگین اطفا حریق و خودروهای نجات و تجهیزات ویژه اطفا حریق مورد استفاده قرار گرفت تصریح کرد: عملیات لکه‌گیری و کاوش تا یک ساعت بعد ادامه داشته و علت حادثه در دست بررسی است.
لازم به‌ذکر است این حریق در ساعت‌18:20 روز پنجشنبه نیز آتش‌نشانان ایستگاه‌15 را به محل اعزام کرد. اما عدم رعایت نکات ایمنی و بی‌توجهی به تذکرات باعث ایجاد حریق در روز شنبه نیز شد که در هر دو عملیات تلاش و سرعت عمل تیم اطفایی مانع ایجاد خسارت به انبارهای گندم شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی