[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

طرح مسیر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان به تأیید شورای ترافیک استان رسید، روزنامه شیراز نوین

دیدار مردمی ‌مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا با ساکنین این شهر جدید در محل مصلای جمعه این شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی‌ شرکت عمران شهر جدید صدرا، به‌منظور ارتباط بی‌واسطه و صمیمانه با ساکنین شهر صدرا حاجی‌پور با حضور در مصلای جمعه مطالب مشروحی پیرامون طرح‌ها و برنامه‌های توسعه شهر با نمازگزاران مطرح کرد. وی مهمترین دغدغه دولت در شهر صدرا را تأمین دسترسی‌ها و ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقل مناسب برای این شهر دانست و در این خصوص گفت: برخی پروژه‌ها می‌بایست سال‌ها پیش در شهر صدرا اجرا می‌شد که از میان آنها باید به ایجاد مسیرهای دسترسی ایمن و با کیفیت اشاره کرد. وی افزود: در این راستا مطابق با طرح جامع شهر صدرا عملیات تعریض بزرگراه صدرا به دوکوهک در بهمن ماه گذشته با حضور معاون وزیر، استاندار و دیگر مقامات استانی با اعتباری بالغ بر 120میلیارد ریال آغاز شده و در حال حاضر بصورت شبانه‌روزی در حال اجرا است و ان‌شاءالله امسال به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: همچنین روز گذشته طرح مسیر دسترسی شهر صدرا به بزرگراه شیراز- اصفهان که کلنگ آن هفته گذشته به زمین زده شد در شورای ترافیک استان به تصویب رسید و عملیات اجرایی آن ظرف ده روز آینده بصورت جدی آغاز خواهد شد و امیدواریم سال آینده شاهد افتتاح مسیر دسترسی شرق صدرا باشیم که در پی آن و البته با مساعدت و همکاری دانشگاه شیراز و اداره اوقاف استان، شهر صدرا کاملاً از بن‌بست خارج خواهد شد.
وی درخصوص مسیر دسترسی تنگ قره پیری نیز توضیح داد: در حال توافق با مالکین و زارعین منطقه هستیم و امیدواریم با حل مسائل حقوقی، بتوانیم در سال جاری عملیات اجرایی این مسیر را نیز آغاز کنیم. خلیل حاجی پور ضمن اشاره به افزایش چشمگیر جمعیت در شهر صدرا گفت: صدرا بالاترین نرخ افزایش جمعیت را در استان فارس دارد  و پیش‌بینی می‌شود تا 2 سال آینده صدرا به بزرگترین شهر استان بعد از شیراز بدل شود؛ لذا نیازمند توجه ویژه مدیران ارشد استان است. وی افزود: صدرا به‌لحاظ تأمین زیرساخت‌ها و سرانه‌های آموزشی، فرهنگی و مذهبی عقب‌ماندگی‌های تاریخی دارد و متأسفانه علی‌رغم تمامی ‌تلاش‌های همکاران ما در شهرداری و شورای شهر صدرا هنوز یک ریال هم از محل بودجه‌های عمومی ‌دولت در این شهر هزینه نشده است و هزینه تمامی‌ زیرساخت‌ها و خدمات روبنایی از محل منابع داخلی شرکت عمران تأمین می‌شود. وی خاطرنشان کرد: امید است امسال برای اولین بار با رایزنی‌های متعدد در سطح مدیران استان، سازمان برنامه و بودجه درخصوص تأمین بخشی از بودجه شهر صدرا برای ساخت فضاهای آموزشی، ورزشی و دسترسی‌ها موافقت کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برخی اقدامات انجام‌پذیرفته در شرکت عمران در 6 ماهه گذشته پرداخت و تصریح کرد: تأخیر بوجود آمده در تحویل پروژه 2000 واحدی بناسازان رمضان یکی از دلایل عمده انتقاد از شرکت عمران بود که خوشبختانه با رایزنی‌های به عمل آمده این پروژه مجدداً فعال شده و 450 واحد آن در بهمن ماه گذشته افتتاح شد؛ 570 واحد دیگر از این پروژه به علاوه مجتمع آموزشی 12 کلاسه واقع در سایت این پروژه که عملیات اجرایی آن از اردیبهشت ماه آغاز شده و بصورت شبانه‌روزی در حال انجام است و در مدت چهار ماه ساخته و اول مهرماه به بهره‌رداری خواهد رسید نیز به یاری خدا در هفته دولت امسال افتتاح خواهد شد. وی درخصوص وضعیت فاضلاب شهر صدرا نیز تصریح کرد: خط انتقال فاضلاب غرب صدرا که فاضلاب ساکنین مسکن مهر را جمع‌آوری می‌کند هفته دولت توسط شرکت عمران به بهره‌برداری می‌رسد؛ همچنین تصفیه‌خانه 3000 مترمکعبی غرب صدرا نیز در 2 ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد و بدین ترتیب بخش عمده مشکلات فاضلاب منطقه غرب صدرا که علی‌الخصوص پس از بهره‌برداری از پروژه‌های مسکن مهر بوجود آمده، برطرف خواهد شد. وی افزود: فاضلاب تصفیه‌خانه مرکزی در شرق صدرا نیز در زمینی به مساحت 10 هکتار که شرکت عمران در اختیار آبفا قرار داده با 65 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و چنانچه مشکل اعتباری نداشته باشد تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد. وی خاطرنشان کرد: همچنین 4 زمین ورزشی مینی‌فوتسال در فاز یک و دو شهر صدرا برنامه‌ریزی شده که دو زمین در هفته دولت و دو زمین در بهمن ماه افتتاح می‌شود؛ همچنین از هفته گذشته زمین مجموعه فرهنگی، دارالقرآن و مسجد فاز 2 صدرا نیز در اختیار پیمانکار قرار گرفته است و ان‌شاءالله تا پایان امسال شاهد بهره‌برداری از این پروژه نیز خواهیم بود. وی درخصوص آرامستان شهر صدرا نیز به تبادل نظر درخصوص دو زمین در دو نقطه مختلف شهر اشاره کرد و گفت: معارضین مختلفی برای هر دو زمین وجود دارند که در تلاش هستیم با وحدت نظر، بدون حاشیه موضوع آرامستان را نیز به سرانجام برسانیم تا بتوانیم بخش عمده‌ای از دغدغه‌های شهروندان صدرا را با انجام این پروژه‌ها از بین ببریم.اضافه می‌شود، حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حسین نژادیان امام‌جمعه شهر صدرا نیز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته حضور مسئولین و مدیران شرکت عمران شهر صدرا در مصلای نماز جمعه را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد این جلسه فتح بابی جهت ارتباط بیشتر تمام مسئولین شهر صدرا با مردم و بسترسازی ارتباط و پاسخگویی رودررو به آنان باشد. وی این مهم را حق ساکنین شهر دانست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی