[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری شیراز معرفی شد، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
  با اختصاص 400 هکتار برای ساماندهی مشاغل توسط شهرداری شیراز شاهد انقلابی عظیم در حوزه ساماندهی مشاغل در سطح کشور خواهیم بود که این امر به تنهایی منجر به افزایش درآمد پایدار شهرداری خواهد شد.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در آیین تودیع شهرام منصوری رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری و معارفه محمدرسول عباسی به عنوان سرپرست جدید این سازمان با اعلام مطلب فوق گفت: تحول چشمگیر در حوزه خدمات شهری شعار و اعتقاد ماست و در این مسیر با برنامه‌ریزی برای حوزه‌های مختلف قدم گذاشته‌ایم و سه بخش توسعه میدان مرکزی میوه و تره‌بار فعلی، ایجاد میدان میوه و تره‌بار جدید و ساماندهی مشاغل و فراورده‌های کشاورزی از جمله اقداماتی است که در این راستا انجام شده است.  محمدرضا محمدحسن پور در این مراسم با اشاره به مشکلات اقتصادی پیش روی شهرداری شیراز از عزم مدیران این سازمان در راستای ایجاد تحول در مدیریت شهری خبر داد و گفت: در حال بررسی تبیین راهکارهایی برای کاهش بدهی‌ها و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام هستیم و در این راستا نیز زمینه‌های ایجاد تحول فراهم شده است. معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در ادامه با ذکر این نکته که نرخ بالای مهاجرت به کلانشهری همچون شیراز باعث رونق کشاغل کاذب شده افزود: شهرداری مسئول ایجاد اشتغال نیست و اجازه نخواهیم داد هرکس در هر گوشه‌ای از شهر برای خود اقدام به بارفروشی و دستفروشی کند چرا که کلانشهر شیراز متعلق به حدود دو میلیون شهروند شیرازی است و نباید سلامت و امنیت آنها به دلیل وجود مشاغل مزاحم به خطر بیفتد و در همین راستا اقداماتی برای ساماندهی دستفروشان، بارفروشان، کودکان کار، متکدیان و... صورت گرفته است.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز ضمن انتقاد از راه‌اندازی میادین میوه و تره‌بار در نقاط مختلف شهر شیراز گفت: راه‌اندازی این میادین نه تنها ایجاد اشتغال و افزایش درآمد شهرداری را به دنبال نداشته است، بلکه از ورود سرمایه‌گذار برای ایجاد مجتمع‌های بزرگ جلوگیری می‌کند و علاوه بر آن سیما و منظر شیراز با وجود بازارچه‌های متعدد در سطح شهر خدشه‌دار می‌شود. محمدحسن پور همچنین در این جلسه خبر از راه‌اندازی خیابان غذا در شهر شیراز به صورت پایلوت داد و هدف از اجرای این طرح را جانمایی بخش عمده‌ای از بارفروشان سطح شهر در یک منطقه مشخص دانست. در این جلسه محمد رسول عباسی سرپرست جدید سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز در سخنانی کوتاه پایبندی به اخلاق در مدیریت و ساماندهی امور  و حفظ کرامت شهروندان را از رویکردهای اصلی خود دانست.
شهرام منصوری رئیس سابق این سازمان نیز در سخنانی ضمن ارائه آمار مربوط به عملکرد دوران مدیریتی خود، پیگیری موضوع ساماندهی مشاغل مزاحم را از اولویت‌های مورد نیاز این سازمان ذکر کرد و گفت: چنانچه بحث ایجاد سایت‌های ویژه مشاغل و ساماندهی آنها اجرایی شود میزان درآمد پایدار شهرداری در بخش سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی به طور قطع چندین برابر خواهد شد.
همچنین در این جلسه رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی ‌شهر شیراز خطاب به محمدرسول عباسی سرپرست جدید سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری شیراز گفت: هماهنگی با دانش روز در جهت توسعه کسب و کار شهروندی، استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود سازمان به ویژه نیروی انسانی و حرکت در مسیر درآمد پایدار شهری می‌تواند راهگشای مدیریت جدید این سازمان باشد.
 وی همچنین خواستار مدیریت توأم با خلاقیت، رعایت قانون و خلق فرصت‌های جدید کسب و کار و ایجاد سازمانی خلاق و چابک  توسط مدیریت جدید آن سازمان شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی