[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

فارس کارگاه بزرگراه‌سازی کشور است، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های راهسازی جنوب شرق فارس، کریدور حمل و نقل شمال به جنوب کشور فعال است و پیشرفت خوبی دارد.
دکتر خادمی‌ معاون وزیر و مدیر‌عامل شرکت ساخت و توسعه زیر‌بناهای کشور گفت: خوشبختانه و با وجود کمبود منابع مالی پروژه‌های راهسازی جنوب شرقی استان فارس فعال و از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است و این محور در حقیقت بخشی از کریدور حمل و نقلی شمال به جنوب کشور است که مرکز کشور و استان فارس را به بزرگراه بندر عباس- تهران متصل می‌سازد.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل راه و شهرسازی استان فارس دکتر خیراله خادمی ‌معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه‌های راهسازی شهرستان‌های 
فسا- داراب- زرین‌دشت که نماینده مردم داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل راه و شهرسازی فارس و مدیر طرح‌های ملی تفویضی وزارت راه و شهرسازی نیز حضور داشتند افزود: طول مسیر بزرگراه شیراز- فسا- داراب- گهکم جمعاً 350 کیلومتر است که 220 کیلومتر آن بصورت بزرگراه به بهره‌برداری رسیده و 130 کیلومتر باقی مانده است که 60 کیلومتر آن در سه قطعه در دست اجرا است. وی خاطر‌نشان ساخت: عملیات اجرایی 70 کیلومتر باقی مانده از این بزرگراه به زودی به مرحله اجرا خواهد رسید. معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص آزادراه شیراز- اصفهان نیز خاطر‌نشان ساخت: آزادراه شیراز- اصفهان بزرگترین و طولانی‌ترین آزادراه در دست احداث در کشور است و از پیشرفت مطلوبی برخوردار است. همچنین در سال 98 آن را افتتاح خواهیم کرد.
معاون وزیر و مدیر‌عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به اینکه فارس یک کارگاه بزرگ ساخت ریلی و جاده‌ای است افزود: در بخش ریل در استان فارس پروژه‌های ریلی مسیر اقلید به استان یزد و شیراز به‌سمت گل‌گهر- کرمان  و مسیر ریلی شیراز به بوشهر که بسیار پراهمیت است و بندر بوشهر را به صورت خط ریلی به مرکز کشور متصل می‌کند در دست اقدام هستند.
وی متذکر شد با وجود این پروژه‌های عظیم ریلی در فارس، اهمیت و جایگاه استان فارس در حمل و نقل جاده‌ای و ریلی به مراتب پررنگ‌تر و پراثرتر خواهد شد.
مهندس تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در حاشیه این بازدید تصریح کرد: 1150میلیارد ریال قرارداد بزرگراهی در حوزه داراب در دست اجرا است.
وی مجموع قراردادهای راهسازی در حوزه داراب و زرین‌دشت را 1400 میلیارد ریال اعلام و متذکر شد که تمامی‌ پروژه فعال و از روند اجرایی خوبی برخوردار است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی