[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

مسیر فرایندهای مالی شهرداری اصلاح می‌شود، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز و سرپرست بانک شهر برای تکمیل پروژه‌های عمرانی ناتمام، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند. شهردار شیراز در نشست با سرپرست و معاونین بانک شهر اظهار داشت: با امضای این تفاهم‌نامه که بندهای آن روند تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های عمرانی را تبیین می‌کند، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شیراز سرعت بیشتری می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، مهندس حیدر اسکندرپور گفت: با تعامل شهرداری و بانک شهر، زمینه تأمین اعتبار برای اتمام 9 پروژه عمرانی تا پایان سال 97 ایجاد می‌شود و شاهد بازگشت سرمایه پس از تکمیل پروژه‌ها خواهیم بود.
وی با اشاره به تلاش مجموعه شهرداری برای ایجاد منابع درآمدی و تأمین اعتبارات لازم برای عبور دادن پروژه‌های عمرانی از شرایط نابسامان اقتصادی، گفت: تغییر مسیر فرایندهای مالی شهرداری با هدف حذف زمینه‌های فساد مالی و اداری آغاز شده است.
مهندس اسکندرپور با بیان این مطلب که کلانشهر شیراز بسترهای مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد، گفت: باور دارم اگر برخی از پروژه‌های شهری شیراز را با نگاه سرمایه‌گذاری ببینیم، علاوه بر ایجاد درآمد، قطعاً در بلندمدت شاهد بازگشت سرمایه نیز خواهیم بود.
شهردار شیراز با اشاره به توافق شهرداری شیراز و بانک شهر برای همکاری‌های عمرانی و اقتصادی اظهار داشت: طبق این توافق، شرکت‌های وابسته به بانک شهر در پروژه‌های عمرانی و زیرساختی شهرداری شیراز مشارکت و سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در این راستا طرح‌های جدید اقتصادی در شیراز از جمله ساخت تراموا و خط سه قطار شهری با مشارکت بانک شهر و بخش خصوصی اجرا می‌شود.
وی خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بازپرداخت وام‌های اخذشده پیشین و سود مازاد آنها یکی از مسائل مالیِ پیش روی مدیریت شهریست که انعقاد تفاهم‌نامه جدید همکاری، از اخذ دوباره وام‌های کلان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی، جلوگیری می‌کند.
شهردار شیراز، هوشمندسازی ترافیک و راه‌اندازی تراموا را دو موضوع مورد تأکید شهرداری در حوزه حمل و نقل عمومی‌ برشمرد و گفت: با همکاری بخش خصوصی شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه خواهیم بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی