[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۲۴
  • دوره جدید

نیروگاه برق آبی در قرن ۲۱، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان فارس گفت: امسال وضعیت عبور از تابستان سخت‌تر از سال گذشته است زیرا امسال تقاضا برای مصرف برق افزایش و تولید نیروگاه‌های برق آبی کاهش داشته است. مهندس عبدالعزیز کریمی ‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته در سطح کشور 9500 مگاوات انرژی از طریق نیروگاه‌های برق آبی تولید شده است در حالی که امسال این رقم حداکثر به 4500 مگاوات خواهد رسید. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای فارس با بیان اینکه از سال گذشته برنامه‌ریزی برای تابستان امسال انجام شده بود گفت: تداوم خشکسالی‌ها باعث کاهش تولید در نیروگاه‌های برق ‌آبی شده طوری که در این نیروگاه‌ها با 5هزار مگاوات کاهش تولید برق مواجه هستیم.
کریمی ‌با بیان اینکه شرایط امسال به دلیل کاهش میزان تولید برق‌ در نیروگاه‌های برق ‌آبی با مشکلاتی مواجه باشیم گفت: حدود 16 الی 17 درصد برق کشور توسط نیروگاه‌های برق ‌آبی تأمین می‌شود، به دلیل کمبود شدید بارش‌ها و افت سطح آب پشت سدها، شاهد کاهش تولید هستیم.
کریمی ‌گفت: چالش جدی امروز خصوصاً در جامعه‌ ایرانی و در صنعت برق، نبود تعادل بین تولید و مصرف برق است. در بخش‌های مختلف تولید، فوق توزیع، انتقال و توزیع، تلاش شد تا برای پاسخگویی به نیازهای مردم در تابستان امسال، آمادگی کامل ایجاد شود بنابراین اقداماتی برای افزایش ظرفیت تولید، تعمیرات اساسی نیروگاه‌ها و آماده‌سازی واحدهای نیروگاهی در استان فارس انجام شده است. وی با بیان اینکه امسال یک واحد نیروگاهی در فارس به ظرفیت 160 مگاوات ایجاد شده گفت: با این افزایش تولید ظرفیت نیروگاه جهرم به 4910 مگاوات رسیده است. در بخش انتقال و فوق توزیع هم علی‌رغم محدودیت‌های مالی، اقدامات اولویت‌دار مورد نیاز اجرایی شده است. او گفت: بهینه‌سازی و اصلاح شبکه‌های موجود، به شکل کامل انجام شده و اگر بخواهیم قضاوتی کلی داشته باشیم، آنچه در توان و مسئولیت مدیران برق بوده محقق شده است. موضوع تعادل بین تولید و مصرف، اصل مهم در برق است، سال‌های قبل هم این دغدغه وجود داشته که اگر مصرف‌کننده رعایت نکرد و تعادل برهم خورد، برای حفظ شبکه نیازمند اعمال مدیریت باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی