[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۴۳
  • دوره جدید

تفکیک وزارتخانه‌ها بخشی از مشکلات اقتصادی را حل می‌کند، روزنامه شیراز نوین

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: لایحه اصلاح ساختار دولت اهمیت بسیاری برای دولت داشت و می‌توانست در شرایط فعلی بخشی از مشکلات اقتصادی را حل کند.
حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در گفتگو با مهر، در خصوص احتمال تصویب طرحی در مجلس برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، اظهار داشت: حوزه اقتصاد، وسیع و دامنه‌دار است و اینکه بخواهیم در یک لایحه بخش‌های بازرگانی، مسکن، بانکداری و سایر حوزه‌های اقتصادی را مکلف به اجرای احکامی‌ کنیم، از جهت اصول قانون‌نگاری و قانون اساسی عملاً امکان‌پذیر نیست.
وی با بیان اینکه مشکلاتی که امروز در کشور به آن مبتلا هستیم در حوزه‌های مختلفی قابل تعریف است، گفت: دولت موضوع اقتصاد را در لوایح مختلفی که ارائه کرده است دنبال می‌کند که برخی از آنها در صحن و برخی دیگر در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مطرح هستند.
امیری ادامه داد: یکی از لوایحی که اهمیت بسیاری برای دولت دارد و می‌توانست در شرایط فعلی بخشی از مشکلات اقتصادی را حل کند، لایحه اصلاح ساختار دولت (تفکیک وزارتخانه‌ها) بود که متأسفانه در صحن مجلس با اختلاف تنها ۶ رأی، رد شد.
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه امیدواریم نمایندگان در قالب یک طرح تدبیری برای این موضوع بیاندیشند، خاطرنشان کرد: این لایحه می‌توانست در بخش‌های مربوط به مسکن رونق اقتصادی و یا در زمینه بازرگانی و تجارت و دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان که در اولویت دولت است، تحول ایجاد کند. امیری در پاسخ به سؤالی پیرامون احتمال تصویب طرح در مجلس برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، عنوان کرد: طرحی که نمایندگان محترم برای برون‌رفت از مشکلات اقتصادی تدوین کرده‌اند و قرار شد ابتدا با دو فوریت و سپس با یک فوریت ارائه دهند، در قالب ۲۴ماده است و در حوزه‌های مختلف دارای احکامی‌ است که به‌نظر می‌رسد دغدغه‌های نمایندگان مجلس در شورای عالی اقتصادی سران قوا قابلیت تمشیت امور را دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی