[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

نقش سیاسی‌اجتماعی هیئت‌ها تقویت شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در فارس تأکید دارد که هیئت مذهبی دری به سمت رحمت واسعه‌ی الهی محسوب می‌شود و افرادی که در هیئات مذهبی فعالیت می‌کنند عنوان دعوت‌کننده به‌سوی رحمت خداوند هستند. به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در جمع اعضای هیئات مذهبی استان فارس با اشاره به قرارداشتن در آستانه‌ی ایام شهادت رئیس مذهب شیعه، حضرت امام جعفر صادق(ع)، گفت: شما در بام رحمت واسعه الهی که وجود مقدس امام حسین(ع) است، قرار دارید؛ تلاش شما مردم را از این در رحمت وارد بهشت می‌کند. 
امام‌جمعه‌ی شیراز گفت: ما ممکن است با فردی که خطایی کرده مواجه شویم و به حق و به حساب غیرت دینی از کار خطا ناراحت شویم، اما شاید کسی که خطاکار است عاشق امام حسین(ع) باشد و محبت اهل بیت را در سینه داشته باشد. امام صادق(ع) می‌فرماید دست جلوی او نگیرید و به او فرصت دهید.  او گفت: وظیفه ما به عنوان روضه‌خوان و جارچی که جلوی درب رحمت الهی ایستاده‌ایم و بقیه را دعوت می‌کنیم این است که اگر دیدیم کسی اهل محبت اهل بیت(ع) است، ولو اینکه خطایی کرده، به او فرصت دهیم و بخواهیم که خطا را جبران کند، ما دعا می‌کنیم خدا او را ببخشد؛ معنی هیئت همین است و این در بسته نیست. امام‌جمعه‌ی شیراز هیئت‌های مذهبی را به درب باز رحمت الهی تعبیر و خاطرنشان کرد: خوش‌به‌حال شما که جلوی درب رحمت مردم را دعوت می‌کنید؛ هرکسی هر اشتباهی کرده باشد در خانه خدا هیچ‌وقت به روی هیچ‌کس بسته نیست و این بالاترین شرف است. او بر لزوم برگزاری مجامع هفتگی با موضوع اهل‌بیت(ع) در شیراز اشاره و اضافه کرد: ایام محرم سالی یک بار رژه می‌رویم و امام زمان از لشکری که تشکیل دادیم سان می‌بیند؛ اما در طول سال باید سازماندهی خود را داشته باشیم و ان‌شاءالله به یاری خدا این کار را شکل می‌دهیم. اگر جلسات مستمر باشد همه مطالب گفته می‌شود و در طول سال پیگیری‌های لازم خواهد شد. امام‌جمعه‌ی شیراز با اشاره به آمار که از وجود ۷۰۰ هیئت مذهبی در شیراز خبر می‌دهد، این موضوع را نشان از ارادت مردم این شهر به اسلام و اهل بیت(ع) دانست و تصریح کرد: در ایفای نقش سیاسی اجتماعی هیئات مذهبی کوتاهی شده است که ان‌شاءالله حل می‌شود.  او همچنین با اشاره به لزوم جوانگرایی و ضمن رجوع به فرمایشی از حضرت امیرالمومنین(ع)، گفت: برای آنکه کار راه بیفتد ۲ چیز لازم داریم یکی تدبیر یکی اقدام، آنهایی که سنی دارند به واسطه‌ی تجربه دارای تدبیر هستند اما برای اقدام نیازمند جوانان هستیم؛ در کار با بزرگ‌ترها باید به صورت مستمر رایزنی و از آنها دیدگاه خواسته شود تا آن نتیجه‌ای که دلمان می‌خواهد را به دست بیاوریم؛ گاهی ما اقدام می‌کنیم اما تیزبینی بزرگترها را نداریم، آنها تجربه دارند و نکاتی را می‌بینند که در کار به‌کمک می‌آید.
آیت‌الله دژکام گفت: در هیئت از جوانان استقبال کنیم و ارتباط با قدیمی‌ترها محفوظ باشد و از تجربیات آنها استفاده شود. گاهی یک رأی پخته که یک بزرگتر ارائه می‌کند، یک مسیر را تغییر می‌دهد و بسیار ارزشمند است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی